Papa Charlie sprzedany deweloperowi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 stycznia 2013 08:54
5 komentarzy
Reklama

Boeing 767-300ER o znakach rejestracyjnych SP-LPC, który awaryjnie lądował w Warszawie 1 listopada 2011 r., został kupiony przez Jana Zajączkowskiego, prezesa warszawskiego dewelopera Eko-Park - informuje Gazeta.pl. Samolot zostanie przetransportowany do Poznania i będzie wykorzystywany do "celów szkoleniowych".

Po tym, jak kapitan Tadeusz Wrona wylądował "Papą Charliem" bez wysuniętego podwozia, naprawa samolotu okazała się nieopłacalna. Choć początkowo LOT zapowiadał, że maszyna wróci do służby, ostatecznie w marcu zapadła decyzja o jej sprzedaży.W sierpniu ubiegłego roku Boeinga kupiła angielska firma Casco, zajmująca się skupem części lotniczych. Wcześniej osobno sprzedane zostały silniki. Jak informuje Gazeta.pl, mechanicy Casco zakończyli już wymontowywanie układów hydraulicznych i sterujących, a innymi nie są zainteresowani. Cała procedura odbyła się w hangarze LOT AMS na warszawskim lotnisku Chopina.

To co pozostało z "Papy Charliego", czyli kadłub ze skrzydłami i wyposażeniem wnętrza kupił Jan Zajączkowski, prezes warszawskiego dewelopera Eko-Park. Teraz maszyna ochrzczona jako "Poznań" trafi do tego właśnie miasta. Zajączkowski zamierza przetransportować samolot do stolicy Wielkopolski i wykorzystywać go w celach szkoleniowych. Jakich dokładnie - dowiemy się w późniejszym terminie.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Wiadomo, że transport kadłuba SP-LPC będzie skomplikowaną operacją logistyczną, która zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_94a48 2013-02-03 18:34   
gosc_94a48 - Profil gosc_94a48
Samolot będzie służył do szkolenia lotniskowych służb ratowniczych i pewnie innych chętnych.
gosc_67c44 2013-01-29 21:14   
gosc_67c44 - Profil gosc_67c44
Ten samolot od początku był ochrzczony jako"Poznań". Na początku pod kabiną pilotów widać herb Poznania obok herbu Polski.
gosc_beef9 2013-01-29 17:22   
gosc_beef9 - Profil gosc_beef9
Może zrobi coś takiego: :)
Komentarz moderatora: Linki dodajemy przez odpowiednie pole.
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama