Budzanowski straci tekę przez LOT?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 stycznia 2013 15:17
11 komentarzy
Reklama

Premier Donald Tusk nie jest zadowolony z działań podejmowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa w sprawie kryzysu w PLL LOT. Czy minister Mikołaj Budzanowski straci stanowisko przez narodowego przewoźnika?

Budzanowski powiedział dziś (25.01) dziennikarzom, że w ciągu najbliższych tygodni zaprezentowane zostaną możliwe scenariusze przyszłości LOT-u. Jeden z nich ma uwzględniać projekt ustawy umożliwiającej prywatyzację. Nad planami pracuje specjalny zespół złożony z ministrów skarbu, gospodarki oraz transportu.

- Dotychczasowe działania ministra Budzanowskiego w sprawie LOT-u mnie nie satysfakcjonują - skomentował pytany przez dziennikarzy Tusk.

Politycy mieli pierwotnie zadecydować o przyszłości LOT-u do końca ubiegłego tygodnia, ale termin ten został przedłużony. Sprawa polskiego przewoźnika nie trafiła do programu wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów, bo, jak tłumaczy wiceminister skarbu Rafał Baniak, wymaga ona pogłębionych analiz.

Podczas gdy w ministerstwach trwają narady nad przyszłością LOT-u, w siedzibie firmy odbywają się rozmowy z kandydatami na stanowisko prezesa oraz członka zarządu ds. handlowych. Łącznie 27 osób złożyło spełniające wymogi formalne aplikację na stanowisko szefa linii, 10 osób chce odpowiadać za sprawy handlowe.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_02a2b 2013-01-28 11:25   
gosc_02a2b - Profil gosc_02a2b
Na krótkiej liście kandydatów na prezesa LOT są dwie osoby związane z branżą, Francuz z Petrolinvestu, były szef Stoczni Gryfia i menedżer z Bomi, podała Rzeczpospolita.

To Paweł Dąbkowski, były szef m.in. White Eagle Aviation, Andrzej Wysocki z LOT, Bertrand LeGuern z Petrolinvestu, Patryk Michalak, były prezes stoczni Gryfia oraz menedżer znajdującego się w upadłości układowej Bomi, którego nazwiska dziennikarzom gazety nie udało się ustalić.
aguirre 2013-01-28 11:19   
aguirre - Profil aguirre
Według gazety.pl nie ma na tej liście ani Mikosza ani Mazura.
gosc_2ab53 2013-01-28 09:01   
gosc_2ab53 - Profil gosc_2ab53
To byłby szczyt jak by Pan Zbigniew Mazur dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych który jest odpowiedzialny za taką kondycję finansową spółki jaka jest został powołany na Prezesa. W Polsce mnie nic nie zdziwi tupet ludzie mają straszny.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama