×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków Airport: Astaldi i Max BöglWiosną rozpoczną się prace budowlane w Kraków Airport - zapowiadają władze lotniska. Głównym wykonawcą nowego terminala wraz z kładką oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego będzie włoska firma Astaldi. Spośród czterech złożonych w przetargu ofert ich propozycja była najniższa - prawie 369 mln zł brutto.

W 2015 roku Kraków będzie posiadał terminal o przepustowości w godzinie szczytu 1800 pasażerów w przylotach i 1800 pasażerów w odlotach. Rocznie oznacza to możliwość obsłużenia do 8 mln pasażerów. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 56 tys. m2. Przebudowany zostanie wewnętrzny układ komunikacyjny. Pasażerowie korzystający z kolejki dotrą naziemną kładką do terminalu z nowego przystanku kolejowego, którego budowa realizowana będzie wspólnie z PKP PLK, a ma się rozpocząć jesienią tego roku.

W drugim przetargu na inwestycje w strefie zastrzeżonej lotniska (airside) zwyciężyła oferta Max Bögl na kwotę 161,5 mln brutto. Ta inwestycja zakończy się w 2015 roku. Po przebudowie dróg kołowania Alfa, Bravo, Golf i Fokstrot oraz poszerzeniu drogi kołowania Charlie podniesie się standard obsługi statków powietrznych.Rozbudowa płyty postojowej o dodatkowe miejsca dla samolotów (docelowo 21 dla samolotów kodu C z możliwością rozbudowy o kolejne 7 dla General Aviation w miarę potrzeb) pozwoli na zwiększenie przepustowości lotniska.

Inwestycje będą finansowane z obligacji wyemitowanych przez Bank Pekao SA oraz funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Rozpoczęły się już prace przy inwestycji prowadzonej przez Kraków Airport Hotel. Do lata 2014 r. za 51,4 mln zł hotel Hilton Garden Inn zbuduje firma Eiffage Budownictwo Mitex SA.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie