×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne zamówienia Airbusów A320Dziś (15.01) Airbus i singapurska firma BOC Aviation ogłosili zamówienie kolejnych 50 samolotów A320, w tym 25 A320neo. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 5 mld dolarów i jest kolejnym zamówieniem A320neo przez firmę leasingową.

- A320neo jest idealnym i efektywnym rozwiązaniem dla potrzeb flotowych naszych klientów. Ten samolot przyniesie także nowy poziom komfortu dla pasażerów - powiedział Robert Martin, prezes zarządu BOC Aviation.- Cieszymy się z kolejnego zamówienia BOC Aviation. A320neo oferuje 15% redukcję zużycia paliwa, a także zmniejsza koszty operacyjne przy lepszym poziomie komfortu kabiny pasażerskiej - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.Decyzja w sprawie wyboru typu silników zapadnie w późniejszym terminie. Planowana dostawa pierwszych nowych maszyn to czwarty kwartał 2017 roku.

Linia Citilink zamawia A320neo

Airbus i linia Citilink, spółka zależna Garuda Indonesia, ogłosili zamówienie 25 samolotów A320neo wraz z ośmioma opcjami na modele tego typu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 2,4 mld dolarów. Planowana dostawa pierwszych nowych maszyn na tę chwilę nie jest znana.A320neo wejdzie do eksploatacji w 2015 roku i będzie wyposażony w nowe, wydajniejsze silniki w porównaniu z modelem A320. Jednostki napędowe nowej generacji oraz duże zakończenia skrzydeł typu "sharklet" pozwolą zaoszczędzić aż do 15 procent paliwa.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie