×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy LOT techniczny SP-LRC
Dziś (14.01) w nocy (czasu polskiego) wystartował w swój dziewiczy rejs trzeci B787 dla PLL LOT. Maszyna o oznaczeniu LN86/ZA272 i rejestracji SP-LRC wykonała lot testowy z Everett, który trwał prawie 3 godziny.

14 grudnia ubiegłego roku LOT rozpoczął miesięczną trasę "Dream Tour", podczas której prezentuje w całej Europie swój najnowszy samolot. Dla pasażerów jest to świetna okazja, choć nie zawsze, do wypróbowania "liniowca marzeń" przed dłuższą trasą.

W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się za kilka dni, 16 stycznia, do Chicago. Od 1 lutego 2013 roku maszyny tego typu zaczną wykonywać loty do Toronto. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a Pekin powita B787 w barwach LOT-u miesiąc później – 3 marca 2013 roku.LOT jest pierwszą linią lotniczą w Europie, która otrzymała ten model samolotu. Planowany odbiór trzeciej maszyny to ostatni tydzień stycznia.

Nowe Dreamlinery przewoźnika zabierają na pokład 252 pasażerów w konfiguracji trzech klas: 18 w klasie biznes (2-2-2), 21 w klasie ekonomicznej premium (2-3-2) oraz 213 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Więcej informacji na temat Dreamlinerów linii PLL LOT w naszym artykule "Everett: Zdjęcia wnętrza 787 LOT-u" oraz "Porównujemy 767 i 787 LOT-u".

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie