×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec code-share LOT-u i AerosvituLOT wczoraj (10.01) przestał współpracować z linią Aerosvit na zasadzie code-share - donosi agencja Ukrinform. Jest to związane z wykluczeniem upadającego ukraińskiego przewoźnika z międzynarodowego systemu wzajemnych rozliczeń między firmami. 

LOT obsługiwał na zasadzie code-share z Aerosvitem rejsy pomiędzy Warszawą a Kijowem, Odessą i Donieckiem. Zgodnie z takim porozumieniem przewoźnicy mogą wzajemnie sprzedawać bilety na swoje rejsy. Aerosvit 3 stycznia złożył wniosek o upadłość, sąd ma go rozpatrzyć 23 stycznia. 

Agencja Ukrinform podaje, że Aerosvit został wykluczony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) z systemu rozliczeń między przewoźnikami (BSP). To właśnie m.in. dzięki gwarancjom IATA możliwe są porozumienia code-share.

Ukrinform poinformował także, że do kraju wracają pasażerowie Aerosvitu, którzy z uwagi na odwołane loty utknęli poza granicami Ukrainy. Do Kijowa wróciło już ok. tysiąca pasażerów, w tym prawie 200 z Bangkoku. Część z nich przewiózł Aerosvit, ale podróżni m.in. z Baku oraz Tel Awiwu wrócili na pokładach samolotów Ukraine International Airlines. 

Dominik Sipińskigość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie