×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Estonian rezygnuje z Saabów i Embraerów



Wczoraj (10.01) linie Estonian Air oficjalnie potwierdziły, że zmniejszają ilość rejsów oraz flotę. W sezonie letnim 2013 przewoźnik będzie latać tylko na pięciu Bombardierach CRJ900. Planowane przejście na flotę składającą się tylko z Emraerów nie dojdzie do skutku w ramach przygotowanej restrukturyzacji przewoźnika. Do końca marca z floty zostaną wycofane wszystkie maszyny Embraer E-170, a także Saaby 340A.

Rok temu estoński przewoźnik podjął decyzję o reorganizacji swojej floty i całkowitym przejściu na rodzinę samolotów E-Jet. Przewoźnik dokonał wtedy przeglądu parku maszynowego i zdecydował się na strategie jednolitej floty, która miała zastąpić maszyny CRJ oraz Boeingi 737.



Docelowo flota przewoźnika miała się składać z 12 samolotów: czterech E-170, trzech E-175 oraz pięciu E-190. Oprócz zamówionych maszyn linia planowała wyleasingować także osiem samolotów: cztery E-170 od linii Finnair, natomiast kolejne cztery E-190 od firmy leasingowej.

O problemach finansowych estońskiego przewoźnika pisaliśmy w artykule "Estonian Air w finansowych tarapatach".

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Media


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie