Strona poznańskiego lotniska pod lupą

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
11 stycznia 2013 17:42
10 komentarzy
Reklama

Lotnisko w Poznaniu udostępniło nową odsłonę strony internetowej. Witryna trafia pod naszą lupę, sprawdzamy jej funkcjonalność oraz przejrzystość.

Strona główna jest o wiele bardziej kolorowa, a przy tym czytelniejsza od poprzedniej. W jej centralnej części znajdziemy aktualne informacje o realizowanych inwestycjach na lotnisku w Poznaniu, możemy szybko sprawdzić aktualną mapę połączeń oraz przeczytać informavje o aktualnych ofertach lotów (obecnie na narty). Mamy również skrócone wiadomości o warunkach meteorologicznych panujących w stolicy Wielkopolski. Na stronie głównej znajduje się czytelna i przejrzysta tablica przylotów oraz odlotów. Poniżej umieszczone zostały aktualne informacje o nowych połączeniach oraz wiadomości dotyczące poznańskiego lotniska.

 
Po lewej stronie znajdziemy odnośniki do najważniejszych działów dotyczących portu lotniczego - zbioru przydatnych informacji przeznaczonych dla pasażerów, dane o lotnisku oraz informacje biznesowe. Poniżej umieszczony został odnośnik do magazynu portowego "Let's fly".

Mapa połączeń dostępnych z poznańskiego lotniska jest przejrzysta, zaznaczając wybrane miasto zobaczymy rozkład odlotów oraz przylotów.Rozwijana lista portów lotniczych, do których można dolecieć z Poznania, jest nieco chaotyczna, gdyż miasta nie zostały uporządkowe alfabetycznie.Dział dla pasażerów zawiera bardzo wyczerpujące informacje na temat dojazdu na lotnisko różnymi środkami transportu, jak również inne istotne informacje np. dotyczące korzystania z saloników Business Executive Lounge.  Asystent podróży to krótki poradnik krok po kroku, jak wygląda cała lotniskowa procedura - od odprawy biletowo-bagażowej po lądowanie w porcie docelowym. Poznańskie lotnisko przypomina również o obowiązujących prawach pasażera. W dziale Miasto i region przedstawione zostały informacje o Poznaniu oraz Wielkopolsce, uzupełnione o odnośniki do innych stron internetowych poświęconych regionowi oraz fotografie.Strona internetowa jest również dostępna w angielskiej wersji językowej, która zawiera równie wyczerpujące informacje. Nowa wersja strony internetowej jest bardziej przyjazna pasażerom, łatwiej znaleźć tu interesujące nas informacje. Strona główna nie jest już tak przeładowana informacjami, jak poprzednia. Witryna jest o wiele bardziej przejrzysta i czytelna, a kolorowa grafika nie utrudnia poruszania się po stronie. Drobnym minusem, tylko i wyłączenie kosmetycznym, jest niezbyt dobrze dobrany kolor czcionki w zakładkach. Wybierając konkretny dział, jego nazwa zostaje podświetlona niebieskim kolorem, co na różowym tle sprawia, że jest on nieczytelny i może przyprawić o ból oczu. Pomijając to, strona jest dopracowana, przemyślana pod względem nawigacji oraz zawiera wyczerpujące informacje.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b8f5b 2013-01-14 21:25   
gosc_b8f5b - Profil gosc_b8f5b
ta strona chyba zrobiona na szybko i chyba z minimalnym nakladem srodków żeby internauci musieli ją "debugować" - wytykać błędy.W takim stnaie powinna sie pojawić jedynie jako propozycja. Kompromitacja z informatycznego punktu widzenia ! Ogólnie to i tak duża poprawa w stosunku do tej która straszyła wcześniej :)
gosc_33e91 2013-01-14 15:49   
gosc_33e91 - Profil gosc_33e91
najciekawsza jest i tak mapa połączeń, z której wynika, że Poznań leży prawie w samym centrum Polski;) ciekawe, czy to przeoczenie, czy taki zabieg marketingowy:)
gosc_ec36f 2013-01-14 15:18   
gosc_ec36f - Profil gosc_ec36f
do: gosc_58d3c - to chyba dobrze, że usuwają błędy po reakcjach na forach? po pierwsze - dobrze, że czytają fora, a po drugie - że liczą się dla nich uwagi użytkowników. strona dopiero odpaliła, to normalne, że wymaga poprawek
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama