×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Code-share American Airlines i QataraWe wtorek (8.01) linia American Airlines podpisała porozumienie code-share o wspólnych lotach z Qatar Airways. Dzięki tej współpracy pasażerowie Qatara podróżujący do Stanów Zjednoczonych będą mieli ułatwiony dostęp do kolejnych miast Ameryki Północnej.Umowa z Qatar Airways będzie obejmować loty pomiędzy USA i Katarem, loty Qatara do Europy m.in. do Paryża, Londynu czy Frankfurtu, oraz loty do innych miast w USA i na Bliskim Wschodzie, które będą oznaczone zarówno kodem American Airlines (AA), jak i kodem Qatar Airways (QR). Dodatkowo członkowie programu American Airlines AAdvantage® będą mogli gromadzić mile za loty code-share obsługiwane przez Qatar Airways.- Nasze porozumienie code-share otwiera nowe możliwości dla pasażerów Qatar Airways, a także dla pasażerów American Airlines – powiedział Kurt Stache, wiceprezes American Airlines ds. sojuszów lotniczych.

Warto dodać, że podczas zeszłorocznego spotkania sojuszu oneworld w Nowym Jorku podjęto decyzję, że linie Qatar Airways w ciągu 18 miesięcy zostaną członkiem sojuszu oneworld. Katarska linia będzie 14. linią zrzeszoną w aliansie. Wejście linii do sojuszu w 2014 roku wzbogaci jego ofertę o 15 destynacji, a także trzy nowe kraje.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie