Coraz drożej w Wizz Air

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
10 stycznia 2013 13:33
46 komentarzy
Reklama

Więcej zapłacimy za bilety Wizz Air - po swojej ostatniej promocji przewoźnik zniósł obniżkę o 20 PLN, którą zaoferował po wprowadzeniu płatnego bagażu podręcznego. Podniesiona została także opłata za odprawę biletowo-bagażową na lotnisku - wykupując taką opcję przez Internet wynosi ona teraz 45 PLN.Wygląda na to, że Wizz Air będzie również pobierał opłatę transakcyjną przy płatności kartą Citibank Wizz Air - do tej pory była to jedyna metoda, dzięki której można było jej uniknąć. Posiadacze kart Wizz Węgry oraz Wizz Rumunia już muszą zapłacić opłatę manipulacyjną w wysokości 27 PLN za lot za pasażera. Po wprowadzeniu opłaty, osoby posiadające kartę Citibank Wizz Air będą mogły za to korzystać ze zniżek dostępnych dla członków Discount Club.
W nadesłanym komunikacie Wizz Air informuje:

"Rezerwacje opłacane z konta Wizz Account są zwolnione z opłaty rezerwacyjnej. Od 23 stycznia osoby płacące za bilety kartami kredytowymi Citi Wizz i Wizz mogą korzystać z niższej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 6 euro w porównaniu do wyższych opłat (8 euro) przy użyciu innych kart płatniczych. Posiadacze kart Wizz Air / Citi mogą korzystać także z wszystkich przywilejów członkostwa w klubie Wizz Discount Club, które gwarantuje zniżkę wysokości 10 euro na każdy bilet dla członka klubu oraz 9 członków jego rodziny lub bliskich. Te korzyści się łączą co sprawia, że dokonując płatności kartami kredytowymi Wizz Air/ Citi można zgromadzić zniżkę na kolejną podróż, lub odbyć ją całkiem za darmo. Dzięki Wizz Air, latanie staje się jeszcze bardziej przystępne, szczególnie dla posiadaczy kart kredytowych Wizz Air i Citi.

Posiadając kartę kredytową Wizz Air / Citi można dołączyć do klubu Wizz Discount Club bez dodatkowych opłat. Ze względu na kwestie techniczne, konieczne jest jednak formalne zapisanie się do Klubu."

Jedyną metodą, by uniknąć opłaty transakcyjnej w Wizz Air będzie opłacanie biletów za pomocą konta Wizz. Jeśli zdecydujemy się na płatność za pomocą przelewu, to zapłacimy dodatkowo 18 PLN za lot za pasażera. Przy użyciu karty kredytowej Visa lub MasterCard naliczona zostanie dodatkowa opłata w wysokości 36 PLN za lot za pasażera.

Anna Żuchlińska

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2013-01-19 22:55   
aguirre - Profil aguirre
kolka, niestety rzadko kiedy. Na lot po Europie LCC mogę wydać max 500 PLN OW ze wszystkim (bagaż etc.). Takie ceny w Locie mam tylko w środy, bo już nawet First Minute jest droższe (a jeszcze w 2011 było tak dobrze). Plus czas - 200 PLN różnicy to dla mnie minimum, by wybrać WMI zamiast WAW, ale liczy się też czas lotu. I wolę niestety bezpośrednio LCC, niż z przesiadką linią tradycyjną, bo po upadku Malevu lotu łączonego poniżej 500 PLN OW już nie znajdę. A nawet poniżej 700 PLN. Plus czas w hubie przesiadkowym ... A W6 jest istotnie coraz droższy ...
aguirre 2013-01-19 22:43   
aguirre - Profil aguirre
Właśnie dostałem maila ... Najpierw 3 akapity o korzyściach z przystąpienia do WDC, a na koniec jedno zdanie, że teraz będzie 27 PLN opłaty. Jak zdyskontuję zniżki, to z karty pewnie zrezygnuję ... Chyba, że W6 otworzy jakiś ciekawy kierunek ...
forplay 2013-01-18 14:26   
forplay - Profil forplay
Zastanawia mnie czy portal pasazer.com zdecydował się zgłosić sprawę zmiany zasad korzystania z karty do UOKiK w imieniu czytelników - takie zgłoszenie miałoby zapewne większą siłę przebicia niż głos pojedynczych osób.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama