×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


B787 wciąż bez certyfikacji w ChinachChiński Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) wciąż nie wydał certyfikacji dla najnowszego modelu Boeinga, maszyny 787 Dreamliner. Oficjalnym powodem są zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa tego samolotu. Pojawiają się jednak również głosy, że CAAC po prostu zbyt ślamazarnie wypełnia procedury.

Bez certyfikacji CAAC żaden z chińskich przewoźników nie może odebrać zamówionych Boeingów 787 Dreamliner. Łącznie linie z tego kraju do tej pory podpisały umowy na dostawę 41 maszyn tego typu. Inauguracyjne trzy Dreamlinery dla China Southern Airlines, pierwszej chińskiej linii, która otrzyma ten model, były gotowe już pod koniec ubiegłego roku. Obecnie samoloty są zaparkowane na lotnisku Boeinga w Everett w pobliżu Seattle i oczekują na decyzję CAAC.

China Southern Airlines po otrzymaniu Dreamlinerów zamierza wykorzystywać je na trasach do Europy i Stanów Zjednoczonych. W drugim kwartale 2013 r. pierwsze 787 powinny otrzymać linie Hainan Airlines. 

Brak certyfikacji CAAC nie wpływa na możliwość lotów Dreamlinerów należących do przewoźników spoza Chin do tego kraju. Obecnie rejsy z Tokio do Pekinu za pomocą Boeingów 787 obsługują linie ANA oraz Japan Airlines. Od marca również LOT będzie latał do stolicy Chin najnowszym samolotem Boeinga. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie