Air France: Nowa taryfa niskokosztowa

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
08 stycznia 2013 07:30
9 komentarzy
Reklama

Air France wprowadza nową taryfę "MiNi", dzięki której pasażerowie mogą kupić tańsze bilety w formule niskokosztowej: bez możliwości wyboru miejsca w samolocie oraz zbierania mil w programie, a przewóz bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatny.Bilety w taryfie MiNi dostępne są od 49 EUR w jedną stronę, czyli o 20 EUR mniej niż w dotychczasowej taryfie ekonomicznej. Za darmo przewieziemy jedną sztukę bagażu podręcznego (o wymiarach 55 cm x 35 cm x 25 cm) oraz damską torebkę lub laptopa. Za przewóz jednej sztuki bagażu rejestrowanego zapłacimy 15 EUR przy rezerwacji przez Internet lub 30 EUR na lotnisku. Miejsce w samolocie będzie można wybrać przy odprawie biletowo-bagażowej na lotnisku. Podczas rejsu wszystkim pasażerom, niezależnie od wybranej taryfy, podane zostaną przekąski oraz napoje.Taryfa MiNi dostępna jest już w sprzedaży na przeloty na trasach europejskich obsługiwane przez Air France i rozpoczynające się po 6 lutego 2013 roku. Będzie obowiązywała na wszystkich połączeniach z Paryża Orly oraz na krótko oraz średniodystansowych trasach z Marsylii, Nicei oraz Tuluzy. Taryfa będzie również dostępna na lotach obsługiwanych przez Cityjet z Londynu City.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
andrzejtoulon 2013-01-11 04:54   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Ta taryfa mini w rzeczywistosci nie jest niczym nowym, tylko restrykturyzacja modelu tanich lotow z 3 baz regionalnych (Marsylii, Nicei i Tuluzy) ktore po wprowadzeniu wiosna zeszlego roku nie przyniosly oczekiwanych rezultatow.Po artykule w Le Figaro o rzekomej likwidaji tych 3 baz we wrzesniu 2013, AF oczywiscie zdementowala te informacje i oglosila nowa taryfe. Dotychczas za te 50 euro mozna bylo poleciec do tych kilkunastu destynacji razem z bagazem rejestrowanym.
gosc_57490 2013-01-10 11:13   
gosc_57490 - Profil gosc_57490
Skoro AF wprowadza taryfę MINI za 49.euro (z dopłatą za bagaż 15 lub 30.euro) na wszystkich połączeniach z Paryża (i nie tylko) na trasach europejskich tzn że Francuzi podjęli walkę z konkurencją LCC i mają nadzieję ją wygrać ... BRAWO ! a w PL niestety bez zmian na korzyść pasażerów.
andrzej 2013-01-09 23:41   
andrzej - Profil andrzej
Może to jakiś kierunek rozwoju dla LO ? Wprowadzić jakąś nową, tanią taryfę bez bagażu, w formulę tylko p2p, bez mil, itp. za ok. 200 zł OW po Europie. Nie oszukujmy się w Polsce o popularności produktu decyduję cena więc by móc zapewnić tanie bilety linia powinna ciąć koszty ( oczywiście b. trudne w państwowej) na wzór LCC. Bo pomysł linii głównie dla biznesu się na razie nie sprawdza sądząc po wynikach finansowych, a hub w WAW przez który miał latać wysokopłatny ruch ma być wg zapowiedzi zmniejszony w tym roku, co go już kompletnie zmarginalizuję na mapie europejskich lotnisk przesiadkowych.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama