×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP zatrzymał samolot AerosvituPolska Agencja Żeglugi Powietrznej nie zezwoliła dziś (7.01) w Warszawie na start samolotu Boeing 737 należącego do ukraińskich linii lotniczych Aerosvit do Kijowa. PAŻP zatrzymał samolot za nieuregulowane płatności wobec agencji.

- Boeing 737 ukraińskiej linii Aerosvit nie uzyskał zgody na start do Kijowa od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. PAŻP zatrzymała za należności wymagalne. Samolot Aerosvit został zatrzymany w związku z nieuiszczonymi opłatami nawigacyjnymi dla PAZP. Wielokrotnie wzywaliśmy przewoźnika do uiszczenia tych opłat; wobec nieskuteczności wezwań zatrzymaliśmy samolot, nie dając mu zgody na start z Warszawy - mówi Grzegorz Hlebowicz, rzecznik PAŻP w rozmowie z Pasazer.com. 

Według naszych nieoficjalnych informacji suma zaległości opłat nawigacyjnych Aerosvitu na rzecz EUROCONTROL (w tym PAŻP) wynosi ok. 1 milion euro.

Dziś samolot został zwrócony przewoźnikowi po uregulowaniu płatności wobec warszawskiego Lotniska Chopina. W piątek lotnisko zatrzymało ukraińskiego Boeinga z powodu braku płatności. 
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie