×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko aresztowało Boeinga AerosvituW piątek (4.01) o godzinie 17:00 Lotnisko Chopina w Warszawie aresztowało samolot Boeing 737 o numerach rejestracyjnych UR-KIV należący do ukraińskich linii lotniczych Aerosvit - dowiedział się serwis Pasazer.com. 

- Powodem aresztowania są zaległości finansowe przewoźnika wobec warszawskiego portu - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w rozmowie z Pasazer.com. Przybylski odmówił ujawnienia kwoty zaległości.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podobna sytuacja miała miejsce na lotnisku w Kopenhadze, tam również w piątek został zatrzymany samolot o numerach UR-VVA należący do ukraińskiej linii oraz w Sztokholme gdzie zatrzymano maszynę UR-DNC.

 Właściciel Aerosvitu: Igor Kołomojskij: Lotniczy oligarcha

Linie Aerosvit złożyły w ubiegły czwartek wniosek o upadłość. Zadłużenie ukraińskiego przewoźnika sięgna 4 miliardów UAH (ok. 1,6 mld PLN). Pierwsze zebranie sądu w sprawie upadłości Aerosvitu zostało zaplanowane na 23 stycznia.Od czasu aresztowania żaden inny samolot Aerosvitu nie przyleciał do Warszawy.

Dodatkowo z naszych informacji wynika, że Polskie Linie Lotnicze LOT (które w ramach umowy code-share wspólnie z Aerosvitem obsługują trasę Warszawa - Kijów) nie akceptują na swoich lotach do Kijowa pasażerów z biletami wystawionymi przez Aerosvit.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie