×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe, duże zamówienie B737 MAXW środę (2.01) Boeing i firma Aviation Capital Group (ACG) ogłosili zamówienie 60 samolotów: 50 737 MAX 8 oraz 10 737 MAX 9. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 6 mld dolarów i jest kolejnym zamówieniem B737 MAX przez firmę leasingową oraz potwierdzeniem zobowiązania podpisanego podczas 48. Salonu Lotniczego Farnborough International Airshow (FIA2012).

Warto dodać, że wraz z nowym zamówieniem program B737 MAX przekroczył liczbę 1000 zamówionych maszyn. Do tej pory przewoźnicy i firmy leasingowe potwierdzili zakup 1029 maszyn 737 MAX.

- Dziś, kiedy koszty paliwa w liniach lotniczych mają tak duże znaczenie 737 MAX jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfela samolotów, jak i naszej rosnącej floty B737. MAX wraz z wieloma zastosowanymi w nim zmianami stanowi duży krok naprzód dla przewoźników jak i również dla pasażerów - powiedział Denis Kalscheur, prezes Aviation Capital Group.Nowa rodzina 737 będzie napędzana przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 4 procent oszczędniejsze od konkurencyjnego Airbusa A320neo. Boeing podjął decyzję również w sprawie wyboru rozmiaru silnika. Wentylator nowej jednostki napędowej będzie miał średnicę 173 cm (68 cali) czyli ponad 10 cm więcej niż obecne silniki B737. Z większą średnicą silnika, Boeing zmuszony jest wydłużyć przednią goleń samolotu o około 15-20cm (6-8 cali), aby uniknąć kontaktu jednostki napędowej z oświetleniem drogi kołowania. Producent również zaprojektował nowy rodzaj wingletów, które będą montowane w maszynach 737 MAX.

To już szósty kontrakt podpisany z firmami leasingowymi. O tym, dlaczego coraz więcej zamówień jest składanych nie przez linie, lecz właśnie przez leasingodawców, pisaliśmy w raporcie Pasazer.com.

Nowy model B737 budzi duże zainteresowanie wśród przewoźników, firm leasingowych, a także klientów VIP. Kto chce latać i kupować 737 MAX? O tym można przeczytać w naszym artykule "Coraz więcej zamówień B737 MAX".

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie