×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyniki Łodzi za grudzieńW grudniu 2012 w Łodzi odprawionych zostało blisko 28 tys. pasażerów czyli o 1,11 % mniej niż w analogicznym okresie w 2011 roku. Całkowita liczba odprawionych pasażerów w 2012 roku w stosunku do 2011 wzrosła o 19,17 %. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko pasażerów rejsów regularnych odnotowaliśmy wzrost na poziomie 21,28 %.

- Bardzo nas cieszy to, że osiągnęliśmy w 2012 roku aż taki wzrost. Jest to warte podkreślenia tym bardziej, że udało nam się tego dokonać przy praktycznie zerowym dodatkowym ruchu związanym z mistrzostwami EURO 2012. Zmniejszenie liczby pasażerów czarterowych zostało spowodowane falą bankructw biur podróży przed i w trakcie sezonu co wprost przełożyło się na wypełnienie samolotów przez touroperatorów. W nowym sezonie czarterowym mamy sporo nowości a to gwarantuje nam wzrosty również w tym segmencie rynku. W 2013 na pewno na lotnisku w Łodzi będziemy mogli pierwszy raz w historii świętować odprawę półmilionowego pasażera. W 2012 przekroczyliśmy również „magiczną” granicę miliona kilogramów cargo odprawionych na lotnisku w Łodzi. To stawia nas już teraz w pierwszej lidze lotnisk cargo w Polsce a mamy nadzieję, że w 2013 uda nam się co najmniej podwoić ten wynik - mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy łódzkiego portu.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie