Lublin: Szynobus poczeka na pasażerów

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
03 stycznia 2013 08:52
13 komentarzy
Reklama

Szynobus łączący lotnisko w Lublinie z miastem poczeka na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Nową procedurę wdrożono pod koniec grudnia.

W celu poprawienia komunikacji między miastem a portem lotniczym w Lublinie PKP Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w porozumieniu z Lubelskim Zakładem Przewozów Regionalnych oraz lotniskiem wdrożył od 20 grudnia procedurę skomunikowania pociągów z przylotami samolotów.- Ciesze się, że w trosce o klienta naszego lotniska udało się wypracować rozwiązanie, które umożliwi przejazd do stolicy regionu pasażerom opóźnionego samolotu. Choć mam nadzieję, że sytuacje takie będą rzadkością – stwierdził Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Od 1 stycznia bilet na lotnisko można kupić w kasie dworca Lublin. Na podróż z lotniska do Lublina bilet można kupić u konduktora w pociągu lub w internecie na stronie Przewozów Regionalnych (ta opcja będzie aktywna za kilka dni).

- Dumny jestem, że kolejarze lubelscy zbudowali w terminie tor do lotniska, po którym podróżni w 15 minut mogą dojechać z dworca w Lublinie na lotnisko – powiedział Zygmunt Grzechulski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Tomasz Wyszyński
fot. Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_71a7e 2013-01-05 23:35   
gosc_71a7e - Profil gosc_71a7e
Nocny odjazd Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego z lotniska w Lublinie
zobacz link
gosc_ae8a1 2013-01-03 22:10   
gosc_ae8a1 - Profil gosc_ae8a1
start z Lublina on-board

zobacz link
gosc_5a7d4 2013-01-03 11:34   
gosc_5a7d4 - Profil gosc_5a7d4
Co do SZZ to akurat są w trakcie budowy linii kolejowej i to z większymi możliwościami - przejazd do Szczecina i do Koszalina
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama