×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Szynobus poczeka na pasażerów
Szynobus łączący lotnisko w Lublinie z miastem poczeka na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Nową procedurę wdrożono pod koniec grudnia.

W celu poprawienia komunikacji między miastem a portem lotniczym w Lublinie PKP Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w porozumieniu z Lubelskim Zakładem Przewozów Regionalnych oraz lotniskiem wdrożył od 20 grudnia procedurę skomunikowania pociągów z przylotami samolotów. - Ciesze się, że w trosce o klienta naszego lotniska udało się wypracować rozwiązanie, które umożliwi przejazd do stolicy regionu pasażerom opóźnionego samolotu. Choć mam nadzieję, że sytuacje takie będą rzadkością – stwierdził Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Od 1 stycznia bilet na lotnisko można kupić w kasie dworca Lublin. Na podróż z lotniska do Lublina bilet można kupić u konduktora w pociągu lub w internecie  na stronie Przewozów Regionalnych (ta opcja będzie aktywna za kilka dni).

- Dumny jestem, że kolejarze lubelscy zbudowali w terminie tor do lotniska, po którym podróżni w 15 minut mogą dojechać z dworca w Lublinie na lotnisko – powiedział Zygmunt Grzechulski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Tomasz Wyszyński
fot. Justyna Żyła
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie