Struzik: To nie ja mieszałem beton

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 grudnia 2012 21:12
9 komentarzy
Reklama

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, nie bierze osobistej odpowiedzialności za problemy z drogą startową i zamknięcie lotniska w Modlinie.

- Nie ma powodu, bym podawał się do dymisji. Ci, którzy twierdzą, że ja osobiście mieszałem beton, są w błędzie - powiedział Struzik, cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową.

Według IAR-u marszałek województwa mazowieckiego przyznał, że przed otwarciem lotniska w Modlinie były różne ekspertyzy dotyczące jakości wykonania drogi startowej. Już w maju br. w modlińskim pasie pojawiły się tajemnicze dziury, które według ekspertów mogły świadczyć o błędach konstrukcyjnych.

Opozycja w sejmiku województwa mazowieckiego uważa, że władze regionu wiedziały o błędach w wykonaniu pasa startowego. Pomimo tego zdecydowały się otworzyć port lotniczy dla, jak twierdzą politycy SLD, własnego prestiżu.

Lotnisko w Modlinie zostało zamknięte 22.12 z uwagi na uszkodzenia betonowej, kilometrowej części drogi startowej. Naprawa rozpoczęła się pięć dni później i potrwa co najmniej do 4 stycznia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tego dnia będzie możliwy odbiór naprawionego pasa przez nadzór budowlany i ULC.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dał lotnisku czas do marca, by wyeliminować wszystkie błędy konstrukcyjne. Jeśli do tego czasu naprawa nie zostanie zakończona, urząd potraktuje procedurę nie jako naprawę, lecz jako budowę od nowa, co może wiązać się z dodatkowymi formalnościami.

Wczoraj (30.12) port lotniczy w Modlinie ustami Edyty Mikołajczyk, doradczyni zarządu odparł zarzuty mediów i ULC-u o to, że wiosenny raport Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych był niekorzystny dla lotniska.

- Lotnisko przez 5 miesięcy działalności odprawiło prawie 900 tys. pasażerów i bezpiecznie przyjęło prawie 6 400 operacji lotniczych. W tym czasie nie zgłoszono żadnego przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek części samolotu przez odłamki betonu, jak niektórzy próbują sugerować - podsumowuje Mikołajczyk w utrzymanym w agresywnym tonie oświadczeniu.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2aef1 2013-01-02 15:23   
gosc_2aef1 - Profil gosc_2aef1
przez 10 lat był dyrektor lotniska gdzie nigdy nie lądowały samolotów , miał pilnować aby to był MODLIN!!!!!
gosc_04bc8 2013-01-02 15:21   
gosc_04bc8 - Profil gosc_04bc8
Kto promował Modlin a nie Sochaczew Pan Struzik!!!!!!
gosc_2e997 2013-01-02 09:02   
gosc_2e997 - Profil gosc_2e997
Pan Marszałek Struzik także nie kieruje wszystkimi spóźniającymi się pociągami Kolei Mazowieckich, nie psuje torów i trakcji, nie kładzie asfaltu na drogach podlegających MZDW. Pewnie można by dalej wymieniać to, czego Pan Marszałek nie robi. Problem by się pojawił, gdybyśmy doszli do wniosku, że Pan Marszałek nie robi nic i tym samym za nic nie odpowiada...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama