LOT Catering sprzedany

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 grudnia 2012 16:27
23 komentarzy
Reklama

LOT Catering sprzedany Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. sprzedał austriackiemu DO&CO Aktiengesellschaft 100% udziałów LOT Catering. Umowę zbycia podpisano 21 grudnia 2012 r. Tym samym zakończył się, nie tylko sam finałowy proces sprzedaży spółki, ale także prowadzona przez RFG od 2011 roku intensywna restrukturyzacja LOT Cateringu.

Zakupem LOT Cateringu zainteresowane były duże firmy notowane na giełdach papierów wartościowych w Polsce i w Europie. Pod koniec maja bieżącego roku RFG opublikowało zaproszenia do negocjacji. Wstępne oferty złożyło sześć firm. Na sukces prywatyzacyjny Regionalny Fundusz Gospodarczy pracował od 2011 r. - czytamy w komunikacie spółki.

Jak poinformowała Agnieszka Celińska Prezes Zarządu RFG S.A. transakcja zbycia udziałów gwarantuje wysoką stopę zwrotu z tej inwestycji dla Regionalnego Funduszu Gospodarczego.

- Sukces negocjacyjny i ostateczna sprzedaż LOT Cateringu potwierdzają, że przyjęliśmy właściwą strategię restrukturyzacji i rozwoju firmy. Udało nam się zbudować prężną spółkę o ugruntowanej marce, której wartość rynkowa, w stosunkowo krótkim czasie, znacznie wzrosła. Cały proces - od kupna, poprzez restrukturyzację aż do sprzedaży – przyniósł RFG poważny zysk finansowy – mówi Agnieszka Celińska, prezes zarządu RFG S.A.

Regionalny Fundusz Gospodarczy jest spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa (dawna nazwa Huta "Częstochowa" S.A.).

Do&CO jest jednym ze światowych liderów w branży. Jest aktywna w niemal każdym segmencie usług cateringowych oferując m.in. catering lotniczy, i kolejowy. Firma prowadzi również restauracje, obsługuje hale odlotów oraz hotele. Spółka działa na rynku międzynarodowym. Jest obecna między innymi w Wiedniu, Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie, Monachium, Istambule i Barcelonie. Do&Co wraz z Turkish Airlines jest właścicielem Turkish Do&Co operującej w całej Turcji, w tym w Ankarze, Antalyi, Izmirze, Bodrumie i Trabzonie skąd obsługuje ponad 60 narodowych i międzynarodowych linii lotniczych, w tym British Airways, Air France, Asiana Airlines i Emirates. DO&CO jest grupą kapitałową notowaną na dwóch giełdach papierów wartościowych: wiedeńskiej oraz istambulskiej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_9b37f 2013-02-07 09:31   
gosc_9b37f - Profil gosc_9b37f
A co z GTL LOT? Mówiło się coś o Litwinach ale czy to prawda?
gosc_e8831 2013-01-07 13:28   
gosc_e8831 - Profil gosc_e8831
firma DO&CO jest nie jest taka dobra jak piszą w tym artykule, spózniają się z dostawa na lotniska i data jedzenia jest już dawno po terminie, a dowodzący tą firmą są nie kompetentni (wiem co widzę bo sama pracuje w
gosc_f07a9 2013-01-02 09:53   
gosc_f07a9 - Profil gosc_f07a9
PO sprzedaje wszystko, co jest gęstsze od powietrza. Czy im chodzi o Polskę? (Naszemu rządowi nic się nie opłaca, tylko sprzedawać. Austriakom się opłaca - dziwne).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama