×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT Catering sprzedany
LOT Catering sprzedany Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. sprzedał austriackiemu DO&CO Aktiengesellschaft 100% udziałów LOT Catering. Umowę zbycia podpisano 21 grudnia 2012 r. Tym samym zakończył się, nie tylko sam finałowy proces sprzedaży spółki, ale także prowadzona przez RFG od 2011 roku intensywna restrukturyzacja LOT Cateringu. 

Zakupem LOT Cateringu zainteresowane były duże firmy notowane na giełdach papierów wartościowych w Polsce i w Europie. Pod koniec maja bieżącego roku RFG opublikowało zaproszenia do negocjacji. Wstępne oferty złożyło sześć firm. Na sukces prywatyzacyjny Regionalny Fundusz Gospodarczy pracował od 2011 r. - czytamy w komunikacie  spółki.

Jak poinformowała Agnieszka Celińska Prezes Zarządu RFG S.A. transakcja zbycia udziałów gwarantuje wysoką stopę zwrotu z tej inwestycji dla Regionalnego Funduszu Gospodarczego.

 - Sukces negocjacyjny i ostateczna sprzedaż LOT Cateringu potwierdzają, że przyjęliśmy właściwą strategię restrukturyzacji i rozwoju firmy. Udało nam się zbudować prężną spółkę o ugruntowanej marce, której wartość rynkowa, w stosunkowo krótkim czasie, znacznie wzrosła. Cały proces - od kupna, poprzez restrukturyzację aż do sprzedaży – przyniósł RFG poważny zysk finansowy – mówi Agnieszka Celińska, prezes zarządu RFG S.A. 

Regionalny Fundusz Gospodarczy jest spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa (dawna nazwa Huta "Częstochowa" S.A.).

Do&CO jest jednym ze światowych liderów w branży. Jest aktywna w niemal każdym segmencie usług cateringowych oferując m.in. catering lotniczy, i kolejowy. Firma prowadzi również restauracje, obsługuje hale odlotów oraz hotele. Spółka działa na rynku międzynarodowym. Jest obecna między innymi w Wiedniu, Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie, Monachium, Istambule i Barcelonie. Do&Co wraz z Turkish Airlines jest właścicielem Turkish Do&Co operującej w całej Turcji, w tym w Ankarze, Antalyi, Izmirze, Bodrumie i Trabzonie skąd obsługuje ponad 60 narodowych i międzynarodowych linii lotniczych, w tym British Airways, Air France, Asiana Airlines i Emirates. DO&CO jest grupą kapitałową notowaną na dwóch giełdach papierów wartościowych: wiedeńskiej oraz istambulskiej.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie