×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wypadek lotniczy w Birmie, 2 ofiary
Co najmniej 2 osoby zginęły i kilkanaście zostało rannych w wypadku samolotu birmańskich linii lotniczych Air Bagan, który lądował awaryjnie na drodze w pobliżu lotniska w Heho w środkowej części kraju.

Na pokładzie Fokkera 100 wykonującego lot z Rangun do Heho w stanie Szan znajdowało się 65 pasażerów i 9 członków załogi. Śmierć poniósł 11-letni chłopiec będący pasażerem samolotu oraz motocyklista, który jechał drogą. Wśród rannych są cudzoziemcy. Heho znajduje się w pobliżu popularnego wśród turystów odwiedzających Birmę jeziora Inle.

Przyczyny wypadku nie są znane. Wstępne informacje wskazują na to, że piloci zdecydowali się na lądowanie na drodze z powodu pożaru jednego z silników Fokkera. W czasie podejścia do lądowania w Heho panowała gęsta mgła. Samolot uległ zniszczeniu w czasie lądowania.

Air Bagan to jedna z kilku prywatnych linii lotniczych działających w Birmie. Obsługuje głównie połączenia krajowe oraz rejsy z Birmy do Tajlandii. We flocie przewoźnika znajdują się samoloty typu ATR-42 i 72 oraz Fokker 100.  

Marek Stusgość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie