Wypadek lotniczy w Birmie, 2 ofiary

Marek Stus - Profil Marek Stus
25 grudnia 2012 12:20
1 komentarz
Reklama

Co najmniej 2 osoby zginęły i kilkanaście zostało rannych w wypadku samolotu birmańskich linii lotniczych Air Bagan, który lądował awaryjnie na drodze w pobliżu lotniska w Heho w środkowej części kraju.

Na pokładzie Fokkera 100 wykonującego lot z Rangun do Heho w stanie Szan znajdowało się 65 pasażerów i 9 członków załogi. Śmierć poniósł 11-letni chłopiec będący pasażerem samolotu oraz motocyklista, który jechał drogą. Wśród rannych są cudzoziemcy. Heho znajduje się w pobliżu popularnego wśród turystów odwiedzających Birmę jeziora Inle.

Przyczyny wypadku nie są znane. Wstępne informacje wskazują na to, że piloci zdecydowali się na lądowanie na drodze z powodu pożaru jednego z silników Fokkera. W czasie podejścia do lądowania w Heho panowała gęsta mgła. Samolot uległ zniszczeniu w czasie lądowania.

Air Bagan to jedna z kilku prywatnych linii lotniczych działających w Birmie. Obsługuje głównie połączenia krajowe oraz rejsy z Birmy do Tajlandii. We flocie przewoźnika znajdują się samoloty typu ATR-42 i 72 oraz Fokker 100.

Marek Stus

Ostatnie komentarze

gosc_07da6 2012-12-25 16:05   
gosc_07da6 - Profil gosc_07da6
Warto zauważyć, że wszelkie wypadki ostatnimi czasami dzieją się w krajach trzeciego świata gdzie lata jeden samolot na godzinę a w zatłoczonej Europie/Ameryce gdzie tych samolotów lata już 10000.
Warto to docenić i spojrzeć na to krytykując Ryanaira który w ciągu jednego dnia będzie mieć pewnie ponad 1000 lotów, a od 30 lat nie miał żadnego wypadku.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama