Naprawa pasa w Modlinie ruszy 27.12

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 grudnia 2012 16:49
21 komentarzy
Reklama

Port lotniczy Warszawa-Modlin poinformował, że w najbliższy czwartek (27.12) rozpoczną się prace naprawcze na drodze startowej. Odbiór naprawionego pasa może nastąpić najwcześniej 4 stycznia.

Na dzisiejszym (24.12) posiedzeniu zarządu spółki wraz z przedstawicielami wykonawcy, firmy ERBUD S.A., inwestora, podwykonawców i ekspertami ustalono harmonogram działań. Wstępna ocena wskazuje, że uszkodzenia zostały spowodowane niskimi temperaturami.

Przypomnijmy, że od soboty modlińskie lotnisko jest zamknięte. Taką decyzję wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego po odkryciu poważnych złuszczeń betonowej części drogi startowej. Wizz Air już wcześniej zapowiedział, że na okres świąteczno-noworoczny przenosi swoje rejsy na lotnisko Chopina. Po zamknięciu lotniska w Modlinie podobną decyzję podjął również Ryanair.


Ryanair będzie latać z głównego warszawskiego lotniska co najmniej do 8 stycznia, a Wizz Air do 6 stycznia. Godziny odlotów są niezmienione. Irlandzki przewoźnik ostrzega jednak, że możliwe są opóźnienia i odwołania lotów.

Naprawa drogi startowej ma polegać na wypełnieniu ubytków specjalną masą naprawczą. Jak zapewnia lotnisko, substancja ta jest stosowana na innych lotniskach i posiada odpowiednie certyfikaty.

Pierwsze problemy z drogą startową w Modlinie pojawiły się jeszcze przed uruchomieniem portu. Lotnisko podkreśla, że naprawę wykona firma ERBUD S.A. w ramach gwarancji. Port traci dziennie ok. 180 tys. zł w związku z zamknięciem.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_f2c85 2012-12-27 19:31   
gosc_f2c85 - Profil gosc_f2c85
- To jest trochę tak jak wizyta u dentysty - powiedziała Edyta Mikołajczyk z PL Modlin. - Trzeba trochę nawiercić, oczyścić, a potem załatać. Ot, i cała modlińska filozofia naprawy drogi startowej. Boszsze, Ty nie grzmisz?
mietek 2012-12-27 12:45   
mietek - Profil mietek
Pan Mietek nie ma z tym nic wspólnego;-)
gosc_bcd18 2012-12-25 21:34   
gosc_bcd18 - Profil gosc_bcd18
Wizzair tez wroci, bo nie stac ich na latanie z okecia. Zwlaszcza gdy sprzedawali bilety po 4pln na styczen/luty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama