×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Naprawa pasa w Modlinie ruszy 27.12Port lotniczy Warszawa-Modlin poinformował, że w najbliższy czwartek (27.12) rozpoczną się prace naprawcze na drodze startowej. Odbiór naprawionego pasa może nastąpić najwcześniej 4 stycznia. 

Na dzisiejszym (24.12) posiedzeniu zarządu spółki wraz z przedstawicielami wykonawcy, firmy ERBUD S.A., inwestora, podwykonawców i ekspertami ustalono harmonogram działań. Wstępna ocena wskazuje, że uszkodzenia zostały spowodowane niskimi temperaturami. 

Przypomnijmy, że od soboty modlińskie lotnisko jest zamknięte. Taką decyzję wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego po odkryciu poważnych złuszczeń betonowej części drogi startowej. Wizz Air już wcześniej zapowiedział, że na okres świąteczno-noworoczny przenosi swoje rejsy na lotnisko Chopina. Po zamknięciu lotniska w Modlinie podobną decyzję podjął również Ryanair.


Ryanair będzie latać z głównego warszawskiego lotniska co najmniej do 8 stycznia, a Wizz Air do 6 stycznia. Godziny odlotów są niezmienione. Irlandzki przewoźnik ostrzega jednak, że możliwe są opóźnienia i odwołania lotów.

Naprawa drogi startowej ma polegać na wypełnieniu ubytków specjalną masą naprawczą. Jak zapewnia lotnisko, substancja ta jest stosowana na innych lotniskach i posiada odpowiednie certyfikaty.

Pierwsze problemy z drogą startową w Modlinie pojawiły się jeszcze przed uruchomieniem portu. Lotnisko podkreśla, że naprawę wykona firma ERBUD S.A. w ramach gwarancji. Port traci dziennie ok. 180 tys. zł w związku z zamknięciem.

Dominik Sipińskigość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie