×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe zamówienia maszyn CSeriesW mijającym tygodniu firma Bombardier Aerospace zdobyła dwa zamówienia na 22 maszyny z nowego programu CSeries.

Warto dodać, że niedawno Bombardier poinformował o rozpoczęciu montażu końcowego pierwszego kadłuba samolotu CSeries CS100. Będzie to tzw. Flying Test Vehicle 1 (FTV1). Samolot o tym oznaczeniu FTV1/MSN 50001 rozpocznie loty testowe nowego programu pod koniec tego roku.Producent chce dostarczyć pierwszą 125-miejscową maszynę z końcem 2013 roku. W ostatnich dniach grudnia tego roku Bombardier planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych zostanie pięć samolotów CS100.

airBaltic potwierdza 10 maszyn

Bombardier i linia Air Baltic podpisali wiążącą umowę w sprawie zakupu 10 samolotów CSeries CS300 wraz z opcjami na kolejnych 10 maszyn tego typu.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 760 mln dolarów przy obecnych cenach katalogowych, a po wykorzystaniu opcji może przekroczyć 1,5 mld dolarów.- Patrząc na samoloty, którymi moglibyśmy zastąpić starsze maszyny, przeanalizowaliśmy wąskokadłubowe produkcje głównych firm i zdecydowaliśmy, że CS300 najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Będzie to doskonały dodatek dla naszej floty Bombardierów Q400 NextGen - powiedział Martin Gauss, prezes Air Baltic.

Air Baltic posiada obecnie flotę złożoną z 23 samolotów: 15 Boeingów 737 w wersjach -300 i -500 oraz 8 Bombardierów Q400 NextGen.

Niezidentyfikowany klient

Bombardier ogłosił także, że jeden z przewoźników z Ameryki Południowej zakupi 12 samolotów CSeries CS100 wraz z opcjami na 18 kolejnych maszyn tego typu.

Jest to już 16. klient nowego programu Bombardiera, który na tę chwilę pozostaje jako niezidentyfikowany. Wartość kontraktu to około 900 mln dolarów przy obecnych cenach katalogowych.- Program CSeries stale się powiększa i obecnie mamy już 16 klientów. Rodzina nowych samolotów (CS100/CS300) ma dużą elastyczność operacyjną, dlatego linie lotnicze są świadome tego, jak dobrze samolot może spełniać swoją misję w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że CSeries zapewni nam dużą przewagę na rynku w segmencie samolotów 100-149 osobowych w ciągu najbliższych dwudziestu lat - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.

Po zgromadzeniu zamówień i zobowiązań na ponad 350 maszyn CSeries CS100 oraz CS300, Bombardier potwierdził, że sprzedał już wszystkie dostępne sloty dostaw na lata 2014 - 2015 oraz 60% w 2016 roku.

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszych artykułów: "Dubai Airshow: Debiut kokpitu CSeries" oraz "Kabina nowego Bombardiera CSeries".

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Aerospacegość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie