Lotnisko w Modlinie zamknięte

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
22 grudnia 2012 16:32
111 komentarzy
Reklama

Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej o długości ok. 1000 metrów na lotnisku Warszawa/Modlin musi zostać zamknięta i wymaga natychmiastowej naprawy. Urząd Lotnictwa Cywilnego, mając na uwadze względy bezpieczeństwa wynikające z prawa lotniczego, wydał decyzję o ograniczeniu eksploatacji części lotniska poprzez wyłączenie z użytkowania części drogi startowej wykonanej w technologii betonowej.


Wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. Firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Po godzinie 15:30 mazowiecki port lotniczy został całkowicie zamknięty przynajmniej do 31 grudnia 2012 roku.

Samoloty Ryanair z Barcelony oraz Londynu Stansted wylądowały na lotnisku w Łodzi. Planowane na dzisiejszy wieczór rejsy irlandzkiego przewoźnika z Budapesztu Brukseli Charleroi, Glasgow Prestwick, Dublina, Londynu Stansted oraz East Midlands zostały przekierowane na Okęcie.

Lotnisko Chopina w Warszawie jest gotowe na przyjęcie wszystkich samolotów, ale ostateczna decyzja o wyborze lotniska zapasowego leży każdorazowo po stronie przewoźnika.Obecnie z lotniska w Modlinie korzysta jedynie Ryanair. Na czas świąteczno-noworoczny Wizz Air przeniósł wszystkie swoje loty do portu lotniczego im. Chopina w Warszawie. Zamknięcie części pasa startowego (1000 m z 2500 m) oznacza, że samoloty Boeing 737-800, którymi rejsy obsługuje Ryanair oraz Airbus A320, które we flocie posiada Wizz Air nie są w stanie wystartować lub wylądować z lotniska w Modlinie przy całkowitym wypełnieniu maszyny.


18:28

- Lotnisko Chopina jest gotowe na przyjecie wszystkich operacji lotniczych przeniesionych z Modlina w związku z zamknięciem części drogi startowej na tym lotnisku. Decyzja o przeniesieniu operacji należy do przewoźników. Pasażerowie powinni kontaktować z linia lotnicza w której wykupili bilety aby dowiedzieć się gdzie wyląduje ich samolot - informuje Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

18:49

Ryanair przenosi na Lotnisko Chopina 34 operacje ( 17 lądowań i 17 startów) w dniu 23 grudnia - informuje Lotnisko Chopina. 18:53 Ryanair przenosi wszystkie loty do/z Modlina na Lotnisko Chopina w Warszawie do godziny 24:00 w czwartek 27 grudnia - informuje Stephen McNamara, szef komunikacji Ryanaira.

19:58

Lotnisko uruchomiło dodatkową infolinię 22 346 43 61. Poza tym informacja o statusach lotów dostępna jest na stronie internetowej www.modlinairport.pl oraz w punkcie informacji lotniskowej pod dotychczasowym numerem 22 346 43 60
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_e6cb5 2012-12-26 17:07   
gosc_e6cb5 - Profil gosc_e6cb5
Zastanawiam się po co te dywagacje wróci - nie wróci? Póki co nie ma gdzie wracać. Myślę że prezes ULC nie pozwoli na to, aby eksploatować naprawiony na szybko i prowizorycznie pas. Jest lotnikiem i wie jakie niesie za sobą niebezpieczeństwo zassanie kawałka betonu z pasa. Teraz otwarcie będzie możliwe po tym jak pas zostanie od nowa wylany, a nie od nacisków jakichś Struzików.
gosc_0eac9 2012-12-26 16:33   
gosc_0eac9 - Profil gosc_0eac9
Madej - Co się tak chłopie denerwujesz? Trzymaj ciśnienie. Wizzair stracił już tak dużo zarówno ekonomicznie i wizerunkowo, że nie pozwoli sobie na to, aby pogrążać się dalej. To, że na stronie zobacz link rezerwować loty z WMI o niczym nie świadczy. Piszemy Modlin, a w domyśle Chopin. Każdy myślący zarządca linii lotniczej nie pozwoli sobie, aby latać z jakiegoś załatanego na szybko pasa. Jeżeli zdarzyłby się wypadek, nie wypłaciliby się i musieliby zniknąć z rynku.
madej 2012-12-26 15:51   
madej - Profil madej
forplay: a kto mówi o 1 stycznia. LCC wrócą jak modlin ponownie ruszy a kiedy to bedzie to niewiadomo póki co. W interesie PPL jest aby LCC latały stamtad, bo na okeciu jest ciasno bo jest tylko jeden terminal kiedy to do ciebie dotrze. A poniewaz PPL ma udziały takze w WMI więc właśnie po to zbudowali to lotnisko aby odciążyć WAW szczególnie w okresie przebudowy T1.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama