×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Modlinie zamknięte
Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej o długości ok. 1000 metrów na lotnisku Warszawa/Modlin musi zostać zamknięta i wymaga natychmiastowej naprawy. Urząd Lotnictwa Cywilnego, mając na uwadze względy bezpieczeństwa wynikające z prawa lotniczego, wydał decyzję o ograniczeniu eksploatacji części lotniska poprzez wyłączenie z użytkowania części drogi startowej wykonanej w technologii betonowej.


Wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana jest do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. Firma zostanie też zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Po godzinie 15:30 mazowiecki port lotniczy został całkowicie zamknięty przynajmniej do 31 grudnia 2012 roku.

Samoloty Ryanair z Barcelony oraz Londynu Stansted wylądowały na lotnisku w Łodzi. Planowane na dzisiejszy wieczór rejsy irlandzkiego przewoźnika z Budapesztu Brukseli Charleroi, Glasgow Prestwick, Dublina, Londynu Stansted oraz East Midlands zostały przekierowane na Okęcie. 

Lotnisko Chopina w Warszawie jest gotowe na przyjęcie wszystkich samolotów, ale ostateczna decyzja o wyborze lotniska zapasowego leży każdorazowo po stronie przewoźnika.Obecnie z lotniska w Modlinie korzysta jedynie Ryanair. Na czas świąteczno-noworoczny Wizz Air przeniósł wszystkie swoje loty do portu lotniczego im. Chopina w Warszawie. Zamknięcie części pasa startowego (1000 m z 2500 m) oznacza, że samoloty Boeing 737-800, którymi rejsy obsługuje Ryanair oraz Airbus A320, które we flocie posiada Wizz Air nie są w stanie wystartować lub wylądować z lotniska w Modlinie przy całkowitym wypełnieniu maszyny.


18:28

- Lotnisko Chopina jest gotowe na przyjecie wszystkich operacji lotniczych przeniesionych z Modlina w związku z zamknięciem części drogi startowej na tym lotnisku. Decyzja o przeniesieniu operacji należy do przewoźników. Pasażerowie powinni kontaktować z linia lotnicza w której wykupili bilety aby dowiedzieć się gdzie wyląduje ich samolot - informuje Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

18:49 

Ryanair przenosi na Lotnisko Chopina 34 operacje ( 17 lądowań i 17 startów) w dniu 23 grudnia - informuje Lotnisko Chopina. 18:53 Ryanair przenosi wszystkie loty do/z Modlina na Lotnisko Chopina w Warszawie do godziny 24:00 w czwartek 27 grudnia - informuje Stephen McNamara, szef komunikacji Ryanaira. 

19:58

Lotnisko uruchomiło dodatkową infolinię 22 346 43 61. Poza tym informacja o statusach lotów dostępna jest na  stronie internetowej www.modlinairport.pl oraz w punkcie informacji lotniskowej pod dotychczasowym numerem 22 346 43 60gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie