Modlin: Loty od 8.01, wiosną znów remont

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 stycznia 2013 23:48
9 komentarzy
Reklama

Lotnisko w Modlinie może zostać ponownie otwarte na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie we wtorek (8.01) - informuje Polskie Radio. Ale to nie koniec problemów z pasem startowym podwarszawskiego portu - wiosną konieczny będzie remont generalny nawierzchni.

Port lotniczy w Modlinie, obsługujący Ryanaira i Wizz Aira, został zamknięty 22.12. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał wtedy, że złuszczenia betonu na drodze startowej wymagają natychmiastowej naprawy. O problemach technicznych z modlińskim pasem startowym było wiadomo już w maju, półtora miesiąca przed uruchomieniem lotniska.

Naprawa drogi startowej w Modlinie ruszyła 27 grudnia. W najbliższy piątek ma nastąpić odbiór przez inspektorat budowlany, a na początku przyszłego tygodnia lotnisko może ponownie przyjąć samoloty. Takie nieoficjalne informacje podało Polskie Radio - przedstawiciele lotniska nie chcą się wypowiadać na temat konkretnych terminów.

Ale trwająca naprawa pasa startowego w Modlinie to tylko tymczasowe rozwiązanie - dodaje Polskie Radio. Jak ustalili dziennikarze stacji, wiosną konieczny będzie generalny remont nawierzchni.

Choć Polskie Radio informuje, że za kilka miesięcy, na czas generalnego remontu, konieczne będzie ponowne zamknięcie lotniska, nie jest to przesądzone. Wymiana nawierzchni drogi startowej jest możliwa do wykonania nocami, w kilkumetrowych fragmentach. Wiele zależy jednak od organizacji remontu oraz od tego, jak poważne są wady techniczne drogi startowej.

W Polsce bez zamykania pasu startowego remontowano już drogę startową na lotnisku w Łodzi. Podobną technologię stosowano m.in. we Frankfurcie.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1bef8 2013-01-03 12:05   
gosc_1bef8 - Profil gosc_1bef8
W Bydgoszczy pas jest z asfaltu(dokładnie asfaltobetonu) a w Modlinie te części są z betonu cementowego- zupełnie inne technologie budowy, naprawy i tutaj nie ma co porównywać.
marcowy 2013-01-03 08:51   
marcowy - Profil marcowy
gosc_11: ok ale co jeszcze mogli odwołać ?
gosc_a5538 2013-01-03 08:49   
gosc_a5538 - Profil gosc_a5538
To jest typowo polskie działanie na siłę. Nikt nie zważa na bezpieczeństwo ludzi, ważne jest tylko żeby otworzyć i znów trzepać kasę. Ciekawe kto będzie winny jak na tej fuszerce coś się w końcu rozbije?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama