×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Loty od 8.01, wiosną znów remont
Lotnisko w Modlinie może zostać ponownie otwarte na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie we wtorek (8.01) - informuje Polskie Radio. Ale to nie koniec problemów z pasem startowym podwarszawskiego portu - wiosną konieczny będzie remont generalny nawierzchni.

Port lotniczy w Modlinie, obsługujący Ryanaira i Wizz Aira, został zamknięty 22.12. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał wtedy, że złuszczenia betonu na drodze startowej wymagają natychmiastowej naprawy. O problemach technicznych z modlińskim pasem startowym było wiadomo już w maju, półtora miesiąca przed uruchomieniem lotniska.

Naprawa drogi startowej w Modlinie ruszyła 27 grudnia. W najbliższy piątek ma nastąpić odbiór przez inspektorat budowlany, a na początku przyszłego tygodnia lotnisko może ponownie przyjąć samoloty. Takie nieoficjalne informacje podało Polskie Radio - przedstawiciele lotniska nie chcą się wypowiadać na temat konkretnych terminów. 

Ale trwająca naprawa pasa startowego w Modlinie to tylko tymczasowe rozwiązanie - dodaje Polskie Radio. Jak ustalili dziennikarze stacji, wiosną konieczny będzie generalny remont nawierzchni. 

Choć Polskie Radio informuje, że za kilka miesięcy, na czas generalnego remontu, konieczne będzie ponowne zamknięcie lotniska, nie jest to przesądzone. Wymiana nawierzchni drogi startowej jest możliwa do wykonania nocami, w kilkumetrowych fragmentach. Wiele zależy jednak od organizacji remontu oraz od tego, jak poważne są wady techniczne drogi startowej. 

W Polsce bez zamykania pasu startowego remontowano już drogę startową na lotnisku w Łodzi. Podobną technologię stosowano m.in. we Frankfurcie.

Dominik Sipińskigość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie