×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Jest zgoda na linię kolejowąProjekt budowy linii kolejowej na lotnisko Warszawa-Modlin otrzymał pozytywną decyzję środowiskową. 5,5 km torów ma powstać do 2015 r. i kosztować 180 mln zł.

Inwestycję chcemy zrealizować jeszcze w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej – zapowiada Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

O wydanej tydzień temu (12.12) decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie port lotniczy poinformował na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook.

Decyzja obejmuję budowę 5,5 km torów kolejowych oraz stacji kolejowej położonej przy lotnisku w Modlinie. Obecnie pociągi Kolei Mazowieckich zatrzymują się na stacji kolejowej Modlin, położonej ok. 3,5 km od terminala. Stamtąd co 20 minut kursują autobusy wahadłowe.

Z powodu protestów ekologów oraz umiejscowienia projektu w obszarze "Natura 2000" o decyzję starano się aż trzy lata. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności - informuje port lotniczy. 

Dominik Sipińskigość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie