Lublin zainaugurował działalność

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 grudnia 2012 01:04
61 komentarzy
Reklama

Trzynaste w Polsce, trzecie po prawej stronie Wisły, pierwsze po '89 roku zbudowane od podstaw, najbardziej wysunięta na wschód lotnisko w Polsce... Mowa oczywiście o Porcie Lotniczym Lublin, który w poniedziałek (17.12) oficjalnie zainaugurował swoją działalność.

Na uroczystości otwarcia nie mogło zabraknąć redakcji Pasazer.com. Zapraszamy na fotorelację Anny Robaczyńskiej z lubelskiej inauguracji.


Lotnisko w Świdniku podczas uroczystości otwarcia Lublin Airport

Tablica przylotów z pierwszymi rejsami. Pierwszym rozkładowym rejsem na lotnisku Lublin Airport, był rejs linii Ryanair FR 9524 z London Stansted. Samolot irlandzkiego przewoźnika zainaugurował tym samym swoją działalność w Lublinie. Na pokładzie pierwszego rejsu znajdowało się 200 pasażerów.Grzegorz Muszyński, prezes lotniska, dziękował gościom za przybycie na uroczyste otwarcie, a także nie krył dumy związanej z inauguracja pierwszych połączeń pasażerskich.

Muszyński podkreślał, że to najbardziej wysunięte na wschód lotnisko Unii Europejskiej. - Nasze lotnisko to efekt zgody politycznej. Zbudowaliśmy port z podatków mieszkańców Lubelszczyzny udowadniając, że nie jesteśmy Polską B - dodał.


Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej podkreślał, że ostatni rok spowodował wiele dynamicznych zmian na rynku lotniczym.- Lublin Airport to pierwszy port lotniczy w powojennej Polce, który został zbudowany od zielonej trawy - mówił Sławomir Nowak, minister transportu podkreślając tym samym jak ważną rola dla rozwoju regionu jest lotnisko w Lublinie.


- Życzę udanych startów i lądowań wszystkim tym, którzy już za chwilę wylecą z Lublina w świat. Jednocześnie proszę, żeby wracali - niech to nie będzie tylko port odlotów, ale też przylotów - zaznaczał minister.


Symboliczna lodowa bryła wraz z data wielkiego otwarcia.


Lublin Airport został poświęcony.


Ryanair przygotował słodki poczęstunek dla pierwszych pasażerów.


Po części oficjalnej, w terminalu lubelskiego lotniska odbyła się uroczysta gala.Budowa lotniska trwała dwa lata i kosztowała 400 mln zł. Loty z Lublina zapowiedzieli dwaj przewoźnicy niskokosztowi: Ryanair (Londyn, Dublin i Liverpool) oraz Wizz Air (Londyn i Oslo).

Anna Robaczyńska
fot. Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
goluz 2013-02-05 18:39   
goluz - Profil goluz
Tymczasem wbrew życzeniom i przepowiedniom "życzliwych" w najbliższą sobotę (09.02.2013) z Lublina odlatuje pierwszy czarter do Egiptu:) Pozdrowienia dla użytkownika pszn:)
zobacz link
gosc_6c161 2013-01-02 11:19   
gosc_6c161 - Profil gosc_6c161
mial raczej 124 pasazerow
hariko 2013-01-01 22:26   
hariko - Profil hariko
fr-ops : jak wiemy, pismaki pisza co chca, obeserwowalem ten i rzeczywiscie 2 razy podchodzil do ladowania po czym z ok 2h opoznieniem odlecial do Dublina,
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama