×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin zainaugurował działalnośćTrzynaste w Polsce, trzecie po prawej stronie Wisły, pierwsze po '89 roku zbudowane od podstaw, najbardziej wysunięta na wschód lotnisko w Polsce...  Mowa oczywiście o Porcie Lotniczym Lublin, który w poniedziałek (17.12) oficjalnie zainaugurował swoją działalność. 

Na uroczystości otwarcia nie mogło zabraknąć redakcji Pasazer.com. Zapraszamy na fotorelację Anny Robaczyńskiej z lubelskiej inauguracji.


Lotnisko w Świdniku podczas uroczystości otwarcia Lublin Airport

Tablica przylotów z pierwszymi rejsami. Pierwszym rozkładowym rejsem na lotnisku Lublin Airport, był rejs  linii Ryanair FR 9524 z London Stansted. Samolot irlandzkiego przewoźnika zainaugurował tym samym swoją działalność w Lublinie. Na pokładzie pierwszego rejsu znajdowało się 200 pasażerów.Grzegorz Muszyński, prezes lotniska, dziękował gościom za przybycie na uroczyste otwarcie, a także nie krył dumy związanej z inauguracja pierwszych połączeń pasażerskich.

Muszyński podkreślał, że to najbardziej wysunięte na wschód lotnisko Unii Europejskiej.  - Nasze lotnisko to efekt zgody politycznej. Zbudowaliśmy port z podatków mieszkańców Lubelszczyzny udowadniając, że nie jesteśmy Polską B - dodał.


Krzysztof Banaszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej podkreślał, że ostatni rok spowodował wiele dynamicznych zmian na rynku lotniczym. Lublin Airport to pierwszy port lotniczy w powojennej Polce, który został zbudowany od zielonej trawy - mówił Sławomir Nowak, minister transportu podkreślając tym samym jak ważną rola dla rozwoju regionu jest lotnisko w Lublinie.
 


Życzę udanych startów i lądowań wszystkim tym, którzy już za chwilę wylecą z Lublina w świat. Jednocześnie proszę, żeby wracali - niech to nie będzie tylko port odlotów, ale też przylotów - zaznaczał minister.


Symboliczna lodowa bryła wraz z data wielkiego otwarcia.


Lublin Airport został poświęcony.


Ryanair przygotował słodki poczęstunek dla pierwszych pasażerów.


Po części oficjalnej, w terminalu lubelskiego lotniska odbyła się uroczysta gala.Budowa lotniska trwała dwa lata i kosztowała 400 mln zł. Loty z Lublina zapowiedzieli dwaj przewoźnicy niskokosztowi: Ryanair (Londyn, Dublin i Liverpool) oraz Wizz Air (Londyn i Oslo).

Anna Robaczyńska
fot. Anna Robaczyńskagość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie