airberlin poleci z Berlina do Madrytu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 grudnia 2012 13:04
4 komentarze
Reklama

25 lutego 2013 roku linia airberlin zainauguruje bezpośrednie połączenie z Berlina do Madrytu. Codziennym lotem niemiecki przewoźnik wzmacnia swoją obecność na strategicznym rynku w Madrycie jednocześnie łącząc dwa węzły lotnicze – airberlin oraz partnera z sojuszu oneworldŸ, linii Iberia.

- Dzięki nowemu połączeniu pomiędzy Berlinem a Madrytem airberlin uzyskuje bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych rynków w Hiszpanii i jednocześnie wzmacnia swój berliński węzeł lotniczy. Dzięki krótkim czasom transferu w Berlinie nowym połączeniem tworzymy atrakcyjną ofertę dla pasażerów, którzy chcą lecieć z Madrytu przez Berlin na przykład dalej do Europy Wschodniej lub Skandynawii lub na odwrót: z tych krajów do stolicy Hiszpanii - powiedział Wolfgang Prock-Schauer, dyrektor siatki połączeń linii airberlin.

Nowe loty dopasowują się w strategię berlińskiego węzła lotniczego i umożliwiają pasażerom airberlin płynne łączenie lotów z przesiadką w Berlinie. Osoby podróżujące z i do Polski mają dzięki temu do dyspozycji nowe atrakcyjne połączenia do hiszpańskiej stolicy. Zarówno Warszawa, jak i Kraków zyskują nowe znakomite połączenie z krótkimi czasami transferu. Łącznie przez Berlin dostępne są obecnie loty łączone linii airberlin do 16 miejsc docelowych w Europie.

Połączenie do Madrytu będzie obsługiwane samolotem Boeing 737-800NG. Z Berlina lot odbywać się będzie codziennie o godz. 8:50, a w Madrycie spodziewany jest o 12:00. Lot powrotny z Madrytu zaplanowano o 13:15, a lądowanie w Berlinie o 16:15. Loty airberlin odbywać się będą z Terminala 4 madryckiego lotniska Barajas.

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_330ae 2012-12-14 15:20   
gosc_330ae - Profil gosc_330ae
iberia lata na tej trasie jako iberia express i wycofują się z berlina 10 stycznia. wiec zostaje tylko sxf z easyjet no i teraz airberlin wlasnie.
wroord 2012-12-14 15:08   
wroord - Profil wroord
AB powinien dodac jeszcze pare lotnisk w PL do swojej siatki (WRO, RZE, LCJ). Poki co promuja podroze do Wiednia i Warszawy przez Berlin w chicagowskim metrze.
mietek 2012-12-14 14:30   
mietek - Profil mietek
A nie wiadomo czy Iberia i tego połączenia nie skasuje.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama