LHR: Terminal 2 tylko dla Star Alliance

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 grudnia 2012 22:36
20 komentarzy
Reklama

Star Alliance z zadowoleniem przyjął decyzję władz lotniska Londyn-Heathrow, dzięki której Terminal 2 zostanie oddany do dyspozycji wszystkich jego członków, posiadających połączenia do jednego z najważniejszych lotnisk międzynarodowych na świecie.

- Z wielką przyjemnością przyjęliśmy dzisiejszą decyzję, która otwiera możliwość oferowania naszym klientom nowej jakości podróżowania i pozwala naszym liniom członkowskim korzystać z hubu w Londynie - powiedział Mark Schwab, prezes Star Alliance. - Po wielu latach intensywnych prac, prowadzonych w terminalu na rzecz czołowego światowego aliansu lotniczego wspólnie z zespołem Colina Matthew na Heathrow, możemy obecnie przejść do etapu realizacji - dodał.Star Alliance jest drugim co do wielkości aliansem działającym na tym najważniejszym handlowo i turystycznie brytyjskim lotnisku, zapewniając ponad 21 procent wszystkich miejsc w samolotach oferowanych w skali całego lotniska.Obecnie nie ma przeszkód do stworzenia prawdziwego terminalu aliansowego, oferującego pasażerom wiele innowacyjnych rozwiązań. Najnowsze technologie, jak również zintegrowane wyposażenie wnętrz i dopasowane do tego procedury poszczególnych przewoźników aliansu, z pewnością sprawią, że dla pasażerów podróż stanie się bezproblemowa i znacznie przyjemniejsza. Ponadto, zgrupowanie wszystkich członków Star Alliance w jednym Terminalu 2 pozwoli na skrócenie o połowę czasu minimalnego tranzytu, potrzebnego na dalsze połączenia. Wyniesie on zaledwie 45 minut, w wyniku czego wzrośnie liczba możliwych połączeń do 31 procent.Gdy Terminal 2 zostanie otwarty w 2014 roku, 23 przewoźników Star Alliance obsługujących połączenia do Londynu-Heathrow, przeniesie się w kilku etapach ze swoich obecnych lokalizacji do nowego terminalu.

Więcej informacji na temat Terminalu 2 na lotnisku Londyn-Heathrow można znaleźć na stronie portu.

Piotr Bożyk
Fot. Lotnisko Londyn-Heathrow
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-12-18 11:39   
humbak - Profil humbak
Pięęęęęęęęęęęknie!
mietek 2012-12-17 10:02   
mietek - Profil mietek
Fakt, że LH mocno obstawiła nasz rynek i często LO nie ma szans z nimi ale to marudzenie niektórych jest męczące. Przesiadać się we FRA to nie problemem ale już w WAW to ujma...
gosc_f2103 2012-12-16 18:45   
gosc_f2103 - Profil gosc_f2103
Zawsze latam lotem bo jestem Polakiem.Firmy takie jak KGHM i Orlem to sa podstawy naszego budzetu .Szkoda ze sprzedano wiele firm ktore juz wspieraja inne kraje.Lot przetrwa bo chodzi o flagowa postac firmy .Orlen i Khm sa takze flagowymi i ostatnimi polskimi firmami
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama