×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Pierwszy rejs DreamlineraDziś (14.12) o godzinie 8 z lotniska Chopina wystartował Boeing 787 (SP-LRA) PLL LOT w swój pierwszy rozkładowy rejs do Pragi. Jest to również pierwszy komercyjny lot Dreamlinera w barwach LOT-u.

Rejs LO 523 z Warszawy do Pragi trwał 57 minut. Na pokładzie znalazło się 175 pasażerów dla których LOT przygotował specjalne certyfikaty z okazji tego pierwszego wyjątkowego rejsu. W lot powrotny uda się 149 podróżnych. Samolot wystartował o godz. 10:30 z praskiego lotniska i jego przylot do Warszawy planowany jest o godz. 11:20.

Samolot będzie można zobaczyć w Pradze jeszcze w innych terminach od połowy grudnia do połowy stycznia 2013 roku. Kolejne rejsy są zaplanowane na 15, 16, 18, 19, 20 i 28 grudnia, pozostałe cztery terminy to 2, 11, 12, i 14 stycznia 2013.

Rejsem do Pragi LOT rozpoczął cykl promocyjnych rejsów po Europie, podczas których Dreamliner odwiedzi w sumie dziewięć miast europejskich: Pragę, Londyn, Wiedeń, Monachium, Frankfurt, Hanower, Kijów, Budapeszt oraz Brukselę.- Zdecydowaliśmy się, aby pierwszy rejs wykonał nasz Dreamliner do Pragi, gdyż to zalewie godzinny lot od Warszawy i wydaje się nam idealny na pierwszą „sąsiedzką” wizytę Dreamlinera LOT-u w Europie. Nie będzie to zresztą jedyny rejs do Pragi – Dreamliner odwiedzi stolicę Czech jeszcze kilkakrotnie – mówi Zbigniew Mazur p.o. prezesa zarządu PLL LOT S.A. - Cieszę sie, że pasażerowie z Czech jako pierwsi będą mieli okazję doświadczyć komfortu podróży na pokładzie najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata należącego do polskiego przewoźnika – dodaje Mazur.

Warto dodać, że w pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. Następny rejs odbędzie do Toronto 1 lutego 2013 roku. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a Pekin powita B787 w barwach LOT-u miesiąc później – 3 marca 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. LOT/Boeing Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie