×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: 460 mln zł straty
Skandynawskie linie SAS zakończyły trwający do października br. rok rozliczeniowy stratą w wysokości prawie 985 mln koron szwedzkich (ok. 460 mln zł). To prawie trzykrotnie gorszy wynik niż rok wcześniej.

SAS poinformował, że głównym powodem straty były wynoszące ok. 1,4 mld koron szwedzkich (ok. 650 mln zł) koszty procesu restrukturyzacyjnego oraz inne jednorazowe wydatki.

- Nasz pozytywny wynik finansowy wynoszący 23 mln koron przed odjęciem jednorazowych kosztów jest poniekąd lepszy od zakładanego, ale w żadnym wypadku nas nie satysfakcjonuje. Jednak robimy postęp zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów - powiedział Rickard Gustafsson, prezes skandynawskiej linii. Przychód SAS-u w tym roku rozliczeniowym wzrósł o 2,9%, a koszty zmalały o 4%. 

SAS niedawno wdrożył plan restrukturyzacyjny, który ma przynieść wzrost zarobków linii o 3 mld koron szwedzkich rocznie. 19 listopada skandynawska linia podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi, które umożliwia wdrożenie oszczędności.

Gustafsson liczy na poprawę wyniku finansowego w przyszłym roku, ale przyznaje, że z uwagi na sezonowość ruchu lotniczego okres od listopada do stycznia 2013 r. będzie wyjątkowo trudny.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_59930 - Profil
gość_59930
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie