Delta kupuje udziały w Virgin Atlantic

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
14 grudnia 2012 08:47
4 komentarze
Reklama

Linia Delta Air Lines poinformowała, że zakupi 49% udziałów w Virgin Atlantic, które obecnie posiadają Singapore Airlines. Wartość transakcji szacowana jest na 360 mln dolarów amerykańskich. Partnerstwo obu linii przewiduje także zawarcie umów code-share, stworzenie spółki joint venture, a nawet połączenie programów lojalnościowych.

Cała transakcja powinna zakończyć się do końca 2013 roku kiedy to zostaną wydane wszystkie zgody przez odpowiednie amerykańskie oraz europejskie urzędy i instytucje.

Nowa inwestycja Delty wskazuje, że brytyjski przewoźnik prawdopodobnie wstąpi do sojuszu SkyTeam, którego amerykańska linia jest jednym z pięciu założycieli.Tym samym nie sprawdziły się nasz spekulacje dotyczące wstąpienia Virgin Atlantic do sojuszu Star Alliance o którym pisaliśmy w artykule "Virgin: Nowe maszyny i Star Alliance?". Brytyjska linia to przewoźnik, który wciąż pozostaje niezależny od trzech sojuszy. W najbliższym czasie jednak ostatecznie chce podjąć decyzję w tej kwestii. Przynajmniej tak zapowiedział kilka tygodni temu założyciel Virgin Atlantic - Richard Branson.

Według wstępnych prognoz współpraca obu linii zwiększy możliwości operowania z lotniska Londyn-Heathrow na trasach dalekodystansowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2012-12-15 10:26   
usuniety - Profil usuniety
Mietek: już izraelskie El Al nosiło się z zamiarem stworzenia swojego własnego sojuszu lotniczego. Jak widać narazie nic z tego.
marqoos_pl 2012-12-15 08:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A na trasach krajowych w UK Virgin'a operował będzie... Aer Lingus. Ciekawe, jak przebiorą "aer lingusowe stewki" w uniformy VS, hahaha.
zobacz link
gosc_e3a1e 2012-12-14 16:48   
gosc_e3a1e - Profil gosc_e3a1e
bardzo lubie skyteam group!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama