×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta kupuje udziały w Virgin Atlantic
Linia Delta Air Lines poinformowała, że zakupi 49% udziałów w Virgin Atlantic, które obecnie posiadają Singapore Airlines. Wartość transakcji szacowana jest na 360 mln dolarów amerykańskich. Partnerstwo obu linii przewiduje także zawarcie umów code-share, stworzenie spółki joint venture, a nawet połączenie programów lojalnościowych.

Cała transakcja powinna zakończyć się do końca 2013 roku kiedy to zostaną wydane wszystkie zgody przez odpowiednie amerykańskie oraz europejskie urzędy i instytucje.

Nowa inwestycja Delty wskazuje, że brytyjski przewoźnik prawdopodobnie wstąpi do sojuszu SkyTeam, którego amerykańska linia jest jednym z pięciu założycieli.Tym samym nie sprawdziły się nasz spekulacje dotyczące wstąpienia Virgin Atlantic do sojuszu Star Alliance o którym pisaliśmy w artykule "Virgin: Nowe maszyny i Star Alliance?". Brytyjska linia to przewoźnik, który wciąż pozostaje niezależny od trzech sojuszy. W najbliższym czasie jednak ostatecznie chce podjąć decyzję w tej kwestii. Przynajmniej tak zapowiedział kilka tygodni temu założyciel Virgin Atlantic - Richard Branson.

Według wstępnych prognoz współpraca obu linii zwiększy możliwości operowania z lotniska Londyn-Heathrow na trasach dalekodystansowych.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie