×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piróg odwołany, Mazur p.o. prezesemPrezes Polskich Linii Lotniczych LOT Marcin Piróg został odwołany przez radę nadzorczą spółki. Na stanowisko p.o. prezesa został powołany Zbigniew Mazur. Informację podał TVN CNBC.

Osobistą odpowiedzialnością za problemy finansowe spółki obarczył wczoraj prezesa Piróga minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski. Po konferencji prasowej Budzanowskiego odwołanie prezesa LOT-u przez radę nadzorczą było niemal pewne. Mazur jest związany z LOT-em od 2008 r. Najpierw pełnił funkcję dyrektora biura zarządu, a od sierpnia 2009 był prezesem LOT Services.

Zbigniew Mazur pełnił już funkcję p.o. prezesa LOT-u w 2010 r., po rezygnacji ze stanowiska Sebastiana Mikosza. Po miesiącu Mazur został wtedy zastąpiony przez nowego prezesa, Marcina Piróga. Od tego czasu pracował na stanowisku członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych.

Sylwetkę Zbigniewa Mazura przybliżaliśmy w październiku 2010 r., gdy po raz pierwszy został p.o. prezesem LOT-u.

Nie potwierdziły się tym samym informacje podawane rano przez tvn24.pl, że faworytem rady nadzorczej jest Kamil Kamiński, były prezes portu lotniczego w Krakowie. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie