Były prezes Balic szefem LOT-u?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 grudnia 2012 13:34
27 komentarzy
Reklama

Głównym kandydatem do zastąpienia Marcina Piróga na stanowisku prezesa LOT-u jest Kamil Kamiński - informuje portal tvn24.pl. Ten 33-letni były prezes lotniska w Krakowie jest obecnie członkiem rady nadzorczej polskiego przewoźnika.Po wczorajszej konferencji prasowej ministra skarbu państwa Mikołaja Budzanowskiego odwołanie prezesa Piróga przez radę nadzorcza jest bardzo prawdopodobne. Budzanowski powiedział, że według niego prezes LOT-u ponosi osobistą odpowiedzialność za kłopoty spółki i w związku z tym rada nadzorcza powinna wyciągnąć konsekwencje personalne. Ma to związek z prośbą o miliard zł pomocy państwowej dla przewoźnika.

Leszek Chorzewski, rzecznik LOT-u, odmawia komentarza na temat ewentualnego odwołania prezesa i przyszłości linii. Wczoraj zarząd na spotkaniu z pracownikami linii przedstawił im plan restrukturyzacji, który obejmuje m.in. redukcję nawet 600 etatów. Załoga miała przyjąć wiadomości ze zrozumieniem.

- Dymisja prezesa Piróga jest oczywista. O ponad miliard zł pomocy publicznej prosi osoba, która nie potrafi zarządzać linią lotniczą. Odpowiedzialność rozkłada się jednak pomiędzy ministerstwo a prezesa LOT-u - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Paweł Szałamacha, poseł PiS i były wiceminister skarbu. Największa partia opozycyjna domaga się dyskusji o sytuacji LOT-u w Sejmie.

Faworytem rady nadzorczej ma być według tvn24.pl Kamil Kamiński, 33-latek, który od 2005 do 2008 r. był prezesem lotniska w krakowskich Balicach. Został nim zaledwie kilka miesięcy po ukończeniu studiów, a wybór został dokonany z pominięciem konkursu.

W marcu tego roku Kamiński został członkiem rady nadzorczej LOT-u. Jak informuje tvn24.pl, były prezes Balic, podobnie jak minister Budzanowski, wywodzi się z konserwatywnego środowiska krakowskiego, związanego z prawicowym skrzydłem PO. Posadę prezesa krakowskiego lotniska Kamiński otrzymał jednak dzięki mocnemu wsparciu Zbigniewa Ziobry (PiS, obecnie SP).

Decyzja rady nadzorczej jest spodziewana dziś w godzinach popołudniowych. Marcin Piróg jest dwunastym prezesem lub p.o. prezesem LOT-u od 2005 r., sprawuje swoją funkcję od października 2010 r.

Dominik Sipiński
fot. Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7c857 2012-12-15 21:38   
gosc_7c857 - Profil gosc_7c857
Jezu, czyli karnawal w LOCIE trwa dalej! Jak chcą mianować na Prezesa kolejnego "specjaliste" to niech od razu szykują nie miliard, ale trzy miliardy dofinansowania. Ale najlepiej ze swoich, nie naszych, kieszeni.
gosc_c8c95 2012-12-15 14:24   
gosc_c8c95 - Profil gosc_c8c95
33 Lat I Przesem Balic jak on tam dosedl ledwo po Studia?
fr-ops 2012-12-14 15:59   
fr-ops - Profil fr-ops
Wszyscy odetchneli z ulga gdy pan Kaminski odszedl z Krakowa, niestety zamiast wyleciec na 'zbity pysk do rynsztoku' dostal sie do rady nadzorczej LOTu, a LOT majac takich ludzi w radzie powoli stacza sie po rowni pochylej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama