×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


17 grudnia otwarcie PL Lublin
W najbliższy poniedziałek (17.12) zostanie otwarty Port Lotniczy Lublin. Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godz. 10:30.

Pierwsi pasażerowie zostaną odprawieni w dniu inauguracji lotniska i będą to pasażerowie linii Ryanair. Dzień później swoje połączenia uruchomi Wizz Air.

 - Szacuje się, że w pierwszym roku pracy Port Lotniczy Lublin obsłuży około 300 tys. pasażerów. W terminalu liczącym 11 tys. metrów kwadratowych możliwa będzie jednoczesna odprawa czterech samolotów klasy B738 i A320. Ten nowoczesny, funkcjonalny i nagrodzony budynek znajduje się na przedłużeniu osi poprzecznej pasa startowego, dzięki czemu możliwe było zastosowanie nowatorskiego rozwiązania komunikacyjnego, które pozwoli na dotarcie w zaledwie 15 min. szynobusem bezpośrednio z budynku terminala do centrum Lublina - powiedział Piotr Jankowski, rzecznik lotniska.

W dniu otwarcia lotniska zostanie uruchomione również połączenie kolejowe Lublin Dworzec PKP - Lotnisko. Cena biletu wyniesie prawdopodobnie 4,7zł.

Dodatkowo lotnisko poinformowało, że ze względu na uroczystość otwarcia, w poniedziałek 17 grudnia wejście do terminala będzie możliwe wyłącznie dla pasażerów.

Tomasz Wyszyńskigość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie