×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Moskwa nie obsługuje AerosvituPort lotniczy Moskwa-Szeremetiewo przestał obsługiwać samoloty ukraińskiej linii Aerosvit. Jest to związane z długami przewoźnika, o których informowaliśmy tydzień temu.

Moskiewskie lotnisko, na które Aerosvit wykonuje loty z Kijowa i Dniepropietrowska, domagało się uregulowania zaległości do 10 grudnia. Groziło, że w przeciwnym razie przestanie przyjmować samoloty ukraińskiego przewoźnika.Zgodnie z informacjami "Air Transport World" Aerosvit uiścił tylko część zaległości. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym poinformował, że spłaci również resztę długu. Jednak według dziennikarzy "ATW" w tej chwili ukraińska linia łącznie zalega w Moskwie na kwotę 165 mln rubli (ok. 17 mln zł). Dotyczy to m.in. opłat za paliwo oraz za kontrolę bezpieczeństwa.

Trwają negocjacje pomiędzy lotniskiem Szeremetiewo a przewoźnikiem. Moskiewski port kupuje bilety u innych linii dla wszystkich pasażerów, którzy mieli lecieć samolotami Aerosvitu do i z Kijowa lub Dniepropietrowska po 11 grudnia. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie