×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa umacnia się w Polsce
W 2012 roku linie wchodzące w skład grupy Lufthansa (Lufthansa, Austrian i Swiss) umocniły swoją pozycję na polskim rynku. Podczas dziewięciu pierwszych miesięcy tego roku, pomimo niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej w Europie, niemiecki przewoźnik zwiększył zdolność przewozową i liczbę przewiezionych pasażerów między Polską i Niemcami.

- Cieszymy się bardzo, że na polskim rynku, który dla Lufthansy ma strategiczne znaczenie, w mijającym roku umocniliśmy swoją pozycję wiodącego, międzynarodowego przewoźnika sieciowego - powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. - Od stycznia do września tego roku, Lufthansa powitała na pokładach swoich samolotów, obsługujących połączenia pomiędzy Polską a Niemcami, ponad 1,1 mln pasażerów. W stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku to wzrost o ok. 10 proc. Udało nam się także zwiększyć zdolności przewozowe na naszych trasach poprzez wykorzystanie większych i nowocześniejszych samolotów - dodał.Lufthansa umocniła również swoją pozycję na lotniskach regionalnych. Przykładowo, liczba pasażerów Lufthansy w Krakowie wzrosła o ponad 20 proc., a w Poznaniu odnotowano 10 proc. wzrost.

- Wspólnie z naszymi partnerskimi liniami Austrian oraz Swiss, przewieźliśmy w tym roku około 1,4 miliona pasażerów, którzy zdecydowali się na przelot do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii. To rekordowe wyniki grupy LH w Polsce i jesteśmy pewni, że do końca tego roku uda nam się ustanowić kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę przewiezionych pasażerów. Potwierdza to, że nasze ciągłe inwestycje w rozwój produktów i usług opłacają się, a nasi polscy pasażerowie doceniają innowacje produktowe, które zaprezentowaliśmy w tym roku - podsumował Bart Buyse.

Od lipca 2013 roku, nowa linia Germanwings, która wchodzi w skład grupy Lufthansy, będzie obsługiwać wszystkie europejskie trasy, poza połączeniami do Frankfurtu i Monachium. Również polscy pasażerowie będą mogli korzystać z usług nowego przewoźnika.- Pasażerowie z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia
i Poznania, podróżujący do Düsseldorfu, będą mogli cieszyć się na pokładzie samolotów Germanwings przelotem w formule à la carte, a także będą mogli stworzyć własny lotniczy pakiet i dostosować go szczegółowo do swoich indywidualnych potrzeb, od taniego latania bez dodatkowych usług, do podróży z wieloma udogodnieniami, na jakościowo najwyższym poziomie. Będziemy łączyć te elementy, ustanawiając nowe standardy na naszym rodzimym, europejskim rynku. To pozwoli nam działać z zyskiem również poza naszymi dużymi portami przesiadkowymi oraz jednocześnie proponować naszym pasażerom nowoczesny produkt
- dodał Buyse.

Lufthansa kontynuuje inwestycje produktowe zarówno na lotniskach, jak i na pokładach swoich samolotów. Do roku 2014, linia przeznaczy na wdrażanie nowych udogodnień dla pasażerów około trzech miliardów euro. Polscy pasażerowie, udający się do USA oraz do Indii, mogą już cieszyć się podróżą, korzystając z nowych foteli w klasie biznes, która została zaprezentowanej na pokładzie najnowszego Boeinga 747-8 Intercontinental.

Inwestycje dotyczą także uruchamiania nowych poczekalni i remontów już funkcjonujących - dostępnych dla pasażerów klasy biznes - 60 komfortowych poczekalni Lufthansy. Coraz nowocześniejsze porty przesiadkowe we Frankfurcie i Monachium stają się jeszcze bardziej przyjazne dla pasażerów Lufthansy. Doskonałym przykładem unowocześniania oferty jest otwarty w tym roku we Frankfurcie pirs A+, który jest przeznaczony wyłącznie dla pasażerów Lufthansy i linii z sojuszu Star Alliance. Dzięki rozbudowie, największy niemiecki port lotniczy będzie mógł obsłużyć 6 milionów nowych pasażerów. Nowy pirs oferuje także pięć komfortowych poczekalni o łącznej powierzchni 7,500 mkw.


Fot. Marlena Rumniak, Germanwings, Piotr Bożykgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie