×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin z certyfikatem ULCPort lotniczy w Lublinie otrzymał certyfikat lotniska użytku publicznego od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W siedzibie ULC-u certyfikat odebrali Grzegorz Muszyński, prezes lotniska, Dariusz Krzowski, wiceprezes, oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Certyfikat oznacza, że ULC zatwierdza stopień przygotowania lotniska do bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych. Dzięki temu możliwa będzie obsługa lotów rejsowych. 

Jak informuje "Kurier Lubelski", port lotniczy w Lublinie nadal potrzebuje zezwolenia na zarządzanie lotniskiem użytku publicznego oraz zatwierdzenia opłat lotniskowych. Karina Lisowska z biura prasowego ULC zapewnia, że dokumenty zostaną wydane w najbliższych dniach. 

Pierwsi pasażerowie mają wylądować w Lublinie w poniedziałek (17.12). Pierwszym przewoźnikiem w tym porcie będzie Ryanair. Wizz Air uruchomi loty do Lublina dzień później. Lotnisko szacuje, że w ciągu pierwszego roku działalności obsłuży ok. 300 tys. podróżnych. 

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie