×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grudniowe strajki w Iberii odwołane
Zapowiadane na najbliższe dni strajki w hiszpańskiej Iberii zostały odwołane przez związki zawodowe. Konflikt pomiędzy pracownikami a przewoźnikami nie został jednak zażegnany. Związkowcy mówią na razie o "zawieszeniu" akcji protestacyjnej.

Pięć dużych związków zawodowych działających w narodowym hiszpańskim przewoźniku zapowiadało protesty na 14 grudnia, a także od 17 do 21 grudnia. Powodem sporu jest restrukturyzacja linii, zakładająca m.in. duże zwolnienia.Zgodnie z oświadczeniem jednego ze związków zawodowych, cytowanym przez "Air Transport World", powodem odwołania protestów jest duży ruch pasażerski w okresie przedświątecznym. Iberia z zadowoleniem przyjęła krok związków zawodowych.

Nadal trwa arbitracja pomiędzy przewoźnika a związkiem pilotów SEPLA. W wyniku 12 dni protestów pilotów na początku 2012 r. hiszpański przewoźnik mógł stracić nawet ok. 35 mln euro. Do czasu zakończenia rozmów z Iberią piloci z SEPL-i nie mogą strajkować. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie