Austrian zwolni 150 osób

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 grudnia 2012 10:17
2 komentarze
Reklama

Grupa Austrian Airlines zapowiedziała zwolnienie 150 pracowników administracyjnych. To element planu, który łącznie ma przynieść 260 mln euro oszczędności.

- To bardzo bolesny krok, ale jest on niezbędny w związku z naszą restrukturyzacją. Umożliwi on nam zrealizowanie cięć kosztów wynikających ze zmian organizacyjnych - powiedział Gaudenz Ambühl, dyrektor zarządzający Tyrolean Airways, cytowany przez "Air Transport World".

Zwolnienia są efektem większej integracji struktur Tyrolean Airways i Austrian Airlines. Od lipca piloci i załogi zostali przeniesieni do Tyrolean Airways. W tym niskokosztowym przewoźniku wchodzącym w skład austriackiego koncernu warunki zatrudnienia i płace są znacznie mniej korzystne dla personelu.Poza zwolnieniami grupa Austrian Airlines planuje również dalsze zmiany organizacyjne. Cały dział operacyjny zostanie wkrótce przeniesiony do Wiednia, natomiast cała administracja linii trafi do Innsbrucka. Nie będzie zmian w obszarze obsługi technicznej: serwis samolotów Bombardier Q400 nadal będzie wykonywany w Innsbrucku, a serwis Fokkerów, Airbusów i Boeingów w Wiedniu. Dodatkowo poważniejsze naprawy Fokkerów F70 i F100, które w ciągu 4-5 lat zostaną wycofane z floty linii, będą wciąż wykonywane w Bratysławie.

Szefostwo Austrian Airlines Group zapowiada, że to nie koniec procesu stabilizacji firmy. Prezes koncernu podkreśla, że integracja Austrian Airlines i Tyrolean Airways, zwłaszcza w obszarze operacji lotniczych, jest trudna.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_c54cf 2012-12-12 22:40   
gosc_c54cf - Profil gosc_c54cf
To po prostu odzwierciedlenie realnej pozycji.Austria zawsze chciała być mocarstwem regionalnym, ale się nie udało. Lot też się skoncentruje na lokalnych połączeniach, bo realnie nie ma innej możliwości.
gosc_57dce 2012-12-12 19:02   
gosc_57dce - Profil gosc_57dce
Ogolnie to kiepska linia,bedzie koncentrowac sie na lokalnych polaczeniach.Lufthansa dyktuje jej warunki.Oby to nie spotkalo Lotu
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama