×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian zwolni 150 osóbGrupa Austrian Airlines zapowiedziała zwolnienie 150 pracowników administracyjnych. To element planu, który łącznie ma przynieść 260 mln euro oszczędności.

- To bardzo bolesny krok, ale jest on niezbędny w związku z naszą restrukturyzacją. Umożliwi on nam zrealizowanie cięć kosztów wynikających ze zmian organizacyjnych - powiedział Gaudenz Ambühl, dyrektor zarządzający Tyrolean Airways, cytowany przez "Air Transport World".

Zwolnienia są efektem większej integracji struktur Tyrolean Airways i Austrian Airlines. Od lipca piloci i załogi zostali przeniesieni do Tyrolean Airways. W tym niskokosztowym przewoźniku wchodzącym w skład austriackiego koncernu warunki zatrudnienia i płace są znacznie mniej korzystne dla personelu.Poza zwolnieniami grupa Austrian Airlines planuje również dalsze zmiany organizacyjne. Cały dział operacyjny zostanie wkrótce przeniesiony do Wiednia, natomiast cała administracja linii trafi do Innsbrucka. Nie będzie zmian w obszarze obsługi technicznej: serwis samolotów Bombardier Q400 nadal będzie wykonywany w Innsbrucku, a serwis Fokkerów, Airbusów i Boeingów w Wiedniu. Dodatkowo poważniejsze naprawy Fokkerów F70 i F100, które w ciągu 4-5 lat zostaną wycofane z floty linii, będą wciąż wykonywane w Bratysławie.

Szefostwo Austrian Airlines Group zapowiada, że to nie koniec procesu stabilizacji firmy. Prezes koncernu podkreśla, że integracja Austrian Airlines i Tyrolean Airways, zwłaszcza w obszarze operacji lotniczych, jest trudna.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie