Życzenia świąteczne od PAŻP

21 grudnia 2012 01:33
13 komentarzy
Reklama
W imieniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia dobrych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych radości i odpoczynku w gronie najbliższych oraz życzenia dobrego 2013 roku.

Składając czytelnikom portalu Pasażer.com, przyjaciołom polskiego lotnictwa i użytkownikom polskiej przestrzeni powietrznej, życzenia wszelkich sukcesów w życiu osobistym i w pracy zawodowej w 2013 roku, pragnę równocześnie podziękować Wszystkim Państwu za życzliwość i współpracę a moim Koleżankom i Kolegom z PAŻP za ich szczególne zaangażowanie w wykonywanie obowiązków.


Dzięki Waszej współpracy i zaangażowaniu mogę powiedzieć, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i cała branża może mijający rok uznać za udany.

Przygotowanie polskiego lotnictwa do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, ich obsługa i uzyskane w całym roku wyniki operacyjne, a w szczególności:
  • wzrost liczby kontrolowanych operacji IFR o ponad 9 procent,
  • dalsza redukcja opóźnień,
  • utrzymanie jednych z najniższych cen usług nawigacyjnych w Europie;
a także:
  • uzyskanie dobrego poziomu operacji GA;
  • wykorzystania lotnisk regionalnych w procesie szkolenia,
wszystko to świadczy o doskonałej współpracy środowiska lotniczego w Polsce.

Wam wszystkim, użytkownikom polskiej przestrzeni powietrznej oraz pracownikom branży lotniczej dziękuję za dotychczasową, wieloletnią współpracę równocześnie zapewniając, że również w 2013 roku, PAŻP będzie dbać o komfort i bezpieczeństwo podróży lotniczych oraz wspólnie ze środowiskiem lotniczym i wszystkimi użytkownikami przestrzeni tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi całej lotniczej i lotniskowej branży.

Wesołych Świąt!

Krzysztof Banaszek
Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
goluz 2012-12-22 22:51   
goluz - Profil goluz
A tak w ogóle wszystkim troszczącym się o finanse publiczne i sposób ich rozdysponowania proponuję zejść z LUZ o którym większość ma blade pojęcie i zajęcie się Modlinem czy kolejnym ratowaniem kolesiowskiego LOTu, gdzie bezsensownie wpompowano miliardy (nie miliony) z centralnych (nie samorządowych) pieniędzy które mogłyby służyć w waszych miastach/regionach w postaci dróg,chodników, przedszkoli, komunikacji miejskiej itp. Czego to was w ogóle nie bulwersuje , w przeciwieństwie do Lublina który postawił sobie LUZ za swoje?
goluz 2012-12-22 22:19   
goluz - Profil goluz
gosc_0ae65 lepiej lepiej, tylko żaden mądrołek nie zauważa,że w drogi i kolej Państwo Polskie we wschodniej Polsce praktycznie nie inwestuje. To jak chcesz skomunikować Lublin z innymi miastami w Polsce jak koszt budowy kilometra drogi czy linii kolejowej to średnio 8-15 milionów złotych? Nawet jakby Lublin chciał budować za swoje takie szlaki to nie może, bo to domena rządu/centrali który ma wyłączność w decydowaniu o powstawaniu szlaków drogowych i kolejowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym. Środki wydane na lotnisko w Lublinie dałyby około 40 kilometrów drogi ekspresowej lub szybkiej linii kolejowej. Co byś chciał skomunikować za pomocą takiej inwestycji? Lublin z Krasnymstawem?Bardzo dobrze,że Lublin swoimi siłami spróbował się wydostać z tego zamkniętego kręgu niemocy. Zresztą wystarczy porównać Radom z Warszawą (miasta skomunikowane droga ekspresową),żeby wyciągnąć wnioski, że droga bardziej służy stolicy która wysysa z Radomia tanią siłę roboczą. W drugą stronę ta lansowana przez wielu "ekspertów" dyfuzja niestety nie działa. Do Radomia(pomimo świetnego połączenia ze stolicą) ani nie przenoszą się firmy z Warszawy ani też bezrobocie tam nie spadło. To samo jest z Łodzią- upadające miasto które pomimo świetnej komunikacji nie jest w stanie konkurować nie tylko z Warszawą ale również z Krakowem Wrocławiem,Poznaniem czy Trójmiastem.
gosc_0ae65 2012-12-22 18:02   
gosc_0ae65 - Profil gosc_0ae65
samo istnienie lotniska nic nie zdziala, jeszcze musi byc dobrze rozwinieta siatka polaczen, a tej w LUZ nie ma i nie bedzie. Skoro do wazniejszych portow regionalnych (KRK, WRO, GDN) lata zaledwie kilku przewoznikow tradycyjnych jak LH, OS, AB, SK i skoro nawet LH nie 'posyla' na nie swoich innych dzieci co (LX, SN) to jakie perspektywy rozwoju moga miec lotniska klasy LCJ, LUZ, BZG, SZZ, ktore nie maja szans przyciagac przewoznikow tradycyjnych, ktore moga skomunikowac porty z calym swiatem przez swoje huby? Maja co najwyzej szanse na linie typu wizz i ryan i wieloletnie doplacanie im pieniedzy z kieszeni podatnika. Stad lepiej skomunikowac te regiony z innymi regionami i wiekszymi lotniskami drogami szybkiego ruchu/autodtradami oraz polaczeniami kolejowymi wiekszej predkosci.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy