×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air wraca na OkęcieWizz Air podjął decyzje o przeniesieniu lotów na trasie Warszawa – Budapeszt z powrotem na lotnisko Chopina w Warszawie. O sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu w tekście "Wizz Air wróci na Okęcie?". Obecnie Wizz Air obsługuję trasę z lotniska w Modlinie.

Od 21 grudnia wszystkie loty między stolicą Polski a Węgier będą obsługiwane z głównego lotniska w Warszawie. Linia operuje na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Zmiana tej trasy następuje po uprzednim ostrzeżeniu lotniska w Modlinie. Brak działającego systemu precyzyjnego lądowania (ILS) jest powodem sporu dotyczącego ponoszenia kosztów za zakłócenia wynikające z przekierowań czy odwołań rejsów. - Wizz Air bardzo żałuje, że lotnisko Warszawa Modlin nie wywiązało się z obietnicy dotyczącej w pełni funkcjonalnego urządzenia ILS. Modlin musi wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie koszty poniesione z powodu niedogodności dla pasażerów od października 2012 - mówi Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira. 
De Carvalho twierdzi, że port lotniczy Warszawa Modlin, zadeklarował, iż instalacja ILS zostanie ukończona do października. 

- Wizz Air uruchomił 21 połączeń z lotniska w Modlinie, by móc korzystać z niższych opłat lotniskowych, ale niedopuszczalne warunki pracy zimą w Modlinie uczyniły to lotnisko najdroższym w Polsce - twierdzi de Carvalho.

Wizz Air twierdzi, że z powodu złego zarządzania pomiędzy portem lotniczym w Modlinie oraz Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, ponad 170 lotów z i do Modlina zostało opóźnionych, przekierowanych lub całkowicie odwołanych, dotykając tym samym ponad 30 000 pasażerów. Straty spowodowane brakiem ILS tej zimy w Modlinie Wizz Air szacuje na ok. 8 mln zł. 

Przewoźnik zadecydował na razie o przeniesieniu na lotnisko Chopina jednego połączenia, które jest obsługiwane przez samolot zbazowany w Budapeszcie. Pozostałe 20 kierunków obsługiwanych jest przez bazę w Modlinie.

- Wzywamy Modlin do poniesienia kosztów za zakłócenia pasażerskie do czasu, aż ILS nie będzie w pełni funkcjonalny - konkluduje dyrektor ds. komunikacji w Wizz Air.

Anna Robaczyńskagość_316d4 - Profil
gość_316d4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie