Wizz Air wraca na Okęcie

Anna Robaczyńska - Profil Anna Robaczyńska
10 grudnia 2012 00:25
53 komentarzy
Reklama

Wizz Air podjął decyzje o przeniesieniu lotów na trasie Warszawa – Budapeszt z powrotem na lotnisko Chopina w Warszawie. O sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu w tekście "Wizz Air wróci na Okęcie?". Obecnie Wizz Air obsługuję trasę z lotniska w Modlinie.

Od 21 grudnia wszystkie loty między stolicą Polski a Węgier będą obsługiwane z głównego lotniska w Warszawie. Linia operuje na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Zmiana tej trasy następuje po uprzednim ostrzeżeniu lotniska w Modlinie. Brak działającego systemu precyzyjnego lądowania (ILS) jest powodem sporu dotyczącego ponoszenia kosztów za zakłócenia wynikające z przekierowań czy odwołań rejsów. - Wizz Air bardzo żałuje, że lotnisko Warszawa Modlin nie wywiązało się z obietnicy dotyczącej w pełni funkcjonalnego urządzenia ILS. Modlin musi wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie koszty poniesione z powodu niedogodności dla pasażerów od października 2012 - mówi Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Aira. 
De Carvalho twierdzi, że port lotniczy Warszawa Modlin, zadeklarował, iż instalacja ILS zostanie ukończona do października. 

- Wizz Air uruchomił 21 połączeń z lotniska w Modlinie, by móc korzystać z niższych opłat lotniskowych, ale niedopuszczalne warunki pracy zimą w Modlinie uczyniły to lotnisko najdroższym w Polsce - twierdzi de Carvalho.

Wizz Air twierdzi, że z powodu złego zarządzania pomiędzy portem lotniczym w Modlinie oraz Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, ponad 170 lotów z i do Modlina zostało opóźnionych, przekierowanych lub całkowicie odwołanych, dotykając tym samym ponad 30 000 pasażerów. Straty spowodowane brakiem ILS tej zimy w Modlinie Wizz Air szacuje na ok. 8 mln zł. 

Przewoźnik zadecydował na razie o przeniesieniu na lotnisko Chopina jednego połączenia, które jest obsługiwane przez samolot zbazowany w Budapeszcie. Pozostałe 20 kierunków obsługiwanych jest przez bazę w Modlinie.

- Wzywamy Modlin do poniesienia kosztów za zakłócenia pasażerskie do czasu, aż ILS nie będzie w pełni funkcjonalny - konkluduje dyrektor ds. komunikacji w Wizz Air.

Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wojtek 2012-12-13 23:12   
wojtek - Profil wojtek
Tak, nawet był artykuł o powrocie Wizza z trasą do Budapesztu na Okęcie.
bartek90210 2012-12-13 22:59   
bartek90210 - Profil bartek90210
Widzieliscie ze jak sie rezerwuje bilet do BUD to wyskakuje ze odlot i przylot jest na Okęcie ?
gosc_c3750 2012-12-12 10:55   
gosc_c3750 - Profil gosc_c3750
A tymczasem dziś znowu wiele samolotów przekierowanych do WAW.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama