Heathrow oferuje pracownikom pochodzącym spoza Wlk. Brytanii pomoc finansową

12 grudnia 2018 08:58
Władze portu lotniczego Londyn-Heathrow, największego brytyjskiego lotniska, zapowiedziały, że planują po Brexicie udzielenie pomocy finansowej zatrudnionym w jego strukturach osobom pochodzącym spoza Wielkiej Brytanii. Zachęcają też do podobnego postępowania inne podmioty.
Reklama
Według przedstawicieli lotniska Heathrow, pracownicy spoza wychodzącej z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii są dla portu bardzo istotni i zapomogi finansowe mają zapewnić im większe poczucie bezpieczeństwa. Zdaniem dyrektora zarządzającego Heathrow, Johna Holland-Kaye'a, sytuacja związana z Brexitem jest dla imigrantów pracujących na Wyspach wyjątkowo stresująca i widzi w pomyśle władz lotniska szansę na ułatwienie im przejścia przez ten trudny etap w ich życiu prywatnym i karierze. Wsparcie, którego port zamierza udzielić swoim pracownikom miałoby polegać na zainwestowaniu środków niezbędnych do uzyskania przez te osoby statusu osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Taki status zagwarantuje osobom, które go otrzymają, że ich prawa nie zmienią się po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Szacunki mówią o ok. 2,6 tys. pracowników, którzy mogą ubiegać się o potwierdzenie osiedlenia.


- Jest wiele niepokoju, a nasi pracownicy muszą zadecydować o losie swoim i swoich rodzin. To bardzo stresujące i ma ogromny wpływ na ich życie - powiedział John Holland-Kaye, dyrektor zarządzający lotniska Heathrow. - Nie da się w pełni zaangażować w codzienną pracę będąc pełnym obaw o przyszłość. To bardzo ważni dla nas pracownicy, którzy mają duży udział w naszej międzynarodowej działalności.

Holland-Kaye wskazał też na fakt, że Heathrow będąc największym brytyjskim lotniskiem nadal się rozwija, a liczba pasażerów korzystających z infrastruktury portu wciąż rośnie. Wymusza tym samy utrzymanie jak najwyższej jakości usług, a zapewnić to może sprawdzony i wykwalifikowany zespół.

- Jesteśmy największym w Wielkiej Brytanii portem lotniczym, który ciągle się rozbudowuje. Szczególnie teraz, gdy opuszczamy Unię Europejską będziemy potrzebować wsparcia naszego międzynarodowego sprawdzonego zespołu, który pracuje na nasz sukces - dodał Holland-Kaye. - Z tego powodu uważamy, że Heathrow będąc odpowiedzialnym pracodawcą musi opowiedzieć się w interesie tych osób, nie tylko aby utrzymać swój zespół, ale zachęcić też inne firmy do takiego postępowania.


Aktualny status procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest taki, że w brytyjskim parlamencie nie ma większości do zatwierdzenia wynegocjowanych warunków umowy między stronami dotyczącej tego procesu. Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, zwołał na jutro szczyt UE w sprawie Brexitu. Nie przewiduje jednak renegocjacji umowy. Ostatnimi czasy na konieczność przygotowania lotniczych procedur na wypadek Brexitu zwracała uwagę IATA.
for. mat.prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy