×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Sao Paulo (GRU)


Guarulhos Arpt
Port lotniczy Guarulhos Arpt znajduje się w Sao Paulo w Brazylia i posługuje się kodem IATA GRU. Operuje z niego m.in. Etihad Airways, Lufthansa, Enter Air, Air Europa oraz TAP Portugal.

  • Okazje z Polski na lotnisko Sao Paulo (GRU)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Sao Paulo


Wypożycz auto na lotnisku Sao PauloZalety: Terminal 3 jest bardzo nowoczesny i elegancki. Stąd odlatuje większość Star Alliance, lotów do Europy.
Wady: Przejście z Terminalu 3 do Terminalu jest długie, nie ciekawe, brak chodników ruchomych na całej trasie, część przejścia w remoncie i momentami jest zwężone (lipiec 2016). Trzeba liczyć sobie 10-15 min na przejsćie. W Terminalu 2 widać piętno czasu.
7

/10

31/07/2016 01:29,  
Zalety: Terminal 3 jest bardzo nowoczesny i elegancki. Stąd odlatuje większość Star Alliance, lotów do Europy.
Wady: Przejście z Terminalu 3 do Terminalu jest długie, nie ciekawe, brak chodników ruchomych na całej trasie, część przejścia w remoncie i momentami jest zwężone (lipiec 2016). Trzeba liczyć sobie 10-15 min na przejsćie. W Terminalu 2 widać piętno czasu.
8

/10

31/07/2016 01:22,  
Zalety: Największy pod względem liczby PAXów port lotniczy Ameryki Łacińskiej (ponad 33 mln PAXów). Bardzo obszerna siatka połączeń, w tym wiele linii z Europy. Z WAW dogodne połączenie w umiarkowanej cenie zapewnia British Airways. Nieformalnie główny hub dla całej Ameryki Południowej. Dziesiątki połączeń do rozmaitych miast południowo-amerykańskich. Port lotniczy składa się z kilku terminali, z których w praktyce głównym jest Terminal 2. Jest on nieco przestarzały i wiecznie zatłoczony. Natomiast Terminal 3, z którego odlatuje większość linii do Europy jest nowoczesny i elegancki. Połączenie z centrum miasta zapewniają autobusy jeżdżące co pół godziny sprzed Terminalu 2.
Wady: Główny terminal, tj. Terminal 2 przestarzały i wiecznie zatłoczony. Przejście do Terminalu 3, z którego odlatuje większość linii do Europy dalekie i uciążliwe. Ruchome chodniki często nie działają. W konsekwencji na przesiadkę na GRU potrzeba minimum półtora godziny. Autobusy jadące do centrum miasta (do Parco de la Republica) wygodne, lecz bardzo drogie (ok. 30 euro tam i z powrotem). Odjeżdżają one regularnie co pół godziny. Wcześniej w kantorze w Terminalu 2 trzeba wymienić pieniądze, gdyż opłata za przejazd (bilet trzeba kupić w kasie) przyjmowana jest tylko w walucie lokalnej. Informacja turystyczna w praktyce nie działa. Jej stanowisko znajduje się na parterze Terminalu 2. Nie ma jednak możliwości zarezerwowania hotelu w mieście. Informacja turystyczna posiada co prawda listę hoteli, lecz nie wie, gdzie się one znajdują; nie może też dokonać rezerwacji noclegu. Nocleg w Sao Paolo należy wiec sobie zarezerwować przed przylotem w jednym z internetowych systemów rezerwacyjnych, bacząc przy tym, aby hotel znajdował się w centrum miasta. Chodzenie po mieście, zwłaszcza poza ścisłym centrum nie jest bowiem zbyt bezpieczne dla "gringos", tj. Europejczyków i Amerykanów z USA, w szczególności po zmroku.
7

/10

29/09/2015 09:27,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Sao Paulo

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie