Lotnisko Sao Paulo (GRU)

Lotnisko  Lotnisko Sao Paulo (GRU)

Port lotniczy Guarulhos Arpt znajduje się w Brazylia i posługuje się kodem GRU.
Z lotniska operują takie linie lotnicze jak Air Europa, Enter Air, Etihad Airways, Iberia, Lufthansa, South African Airways, TAP Portugal, Turkish Airlines, Virgin Atlantic Airways.
Poniżej znajduje się również mapa okolic lotniska, ułatwiająca dojazd do niego, lista połączeń dostępnych z Guarulhos Arpt a także opinie o lotnisku napisane przez naszych Czytelników.

Zarezerwuj hotel w Sao Paulo (GRU)

Zarezerwuj hotel w mieście Sao Paulo (GRU)

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Sao Paulo

Zarezerwuj auto w Sao Paulo (GRU)

Opinie o lotnisku Sao Paulo

macioko 31/07/2016 01:29   
7 Zalety: Terminal 3 jest bardzo nowoczesny i elegancki. Stąd odlatuje większość Star Alliance, lotów do Europy.

Wady: Przejście z Terminalu 3 do Terminalu jest długie, nie ciekawe, brak chodników ruchomych na całej trasie, część przejścia w remoncie i momentami jest zwężone (lipiec 2016). Trzeba liczyć sobie 10-15 min na przejsćie. W Terminalu 2 widać piętno czasu.
macioko 31/07/2016 01:22   
8 Zalety: Terminal 3 jest bardzo nowoczesny i elegancki. Stąd odlatuje większość Star Alliance, lotów do Europy.

Wady: Przejście z Terminalu 3 do Terminalu jest długie, nie ciekawe, brak chodników ruchomych na całej trasie, część przejścia w remoncie i momentami jest zwężone (lipiec 2016). Trzeba liczyć sobie 10-15 min na przejsćie. W Terminalu 2 widać piętno czasu.
ortler 29/09/2015 09:27   
7 Zalety: Największy pod względem liczby PAXów port lotniczy Ameryki Łacińskiej (ponad 33 mln PAXów). Bardzo obszerna siatka połączeń, w tym wiele linii z Europy. Z WAW dogodne połączenie w umiarkowanej cenie zapewnia British Airways. Nieformalnie główny hub dla całej Ameryki Południowej. Dziesiątki połączeń do rozmaitych miast południowo-amerykańskich. Port lotniczy składa się z kilku terminali, z których w praktyce głównym jest Terminal 2. Jest on nieco przestarzały i wiecznie zatłoczony. Natomiast Terminal 3, z którego odlatuje większość linii do Europy jest nowoczesny i elegancki. Połączenie z centrum miasta zapewniają autobusy jeżdżące co pół godziny sprzed Terminalu 2.

Wady: Główny terminal, tj. Terminal 2 przestarzały i wiecznie zatłoczony. Przejście do Terminalu 3, z którego odlatuje większość linii do Europy dalekie i uciążliwe. Ruchome chodniki często nie działają. W konsekwencji na przesiadkę na GRU potrzeba minimum półtora godziny. Autobusy jadące do centrum miasta (do Parco de la Republica) wygodne, lecz bardzo drogie (ok. 30 euro tam i z powrotem). Odjeżdżają one regularnie co pół godziny. Wcześniej w kantorze w Terminalu 2 trzeba wymienić pieniądze, gdyż opłata za przejazd (bilet trzeba kupić w kasie) przyjmowana jest tylko w walucie lokalnej. Informacja turystyczna w praktyce nie działa. Jej stanowisko znajduje się na parterze Terminalu 2. Nie ma jednak możliwości zarezerwowania hotelu w mieście. Informacja turystyczna posiada co prawda listę hoteli, lecz nie wie, gdzie się one znajdują; nie może też dokonać rezerwacji noclegu. Nocleg w Sao Paolo należy wiec sobie zarezerwować przed przylotem w jednym z internetowych systemów rezerwacyjnych, bacząc przy tym, aby hotel znajdował się w centrum miasta. Chodzenie po mieście, zwłaszcza poza ścisłym centrum nie jest bowiem zbyt bezpieczne dla "gringos", tj. Europejczyków i Amerykanów z USA, w szczególności po zmroku.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy