Lotnisko Newark (EWR)

Lotnisko  Lotnisko Newark (EWR)

Port lotniczy Newark-Liberty międzynarodowe lotnisko położone pomiędzy Newarkiem i Elizabeth, 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. W 2005 obsłużył około 33 mln pasażerów. Jest to drugi najruchliwszy port lotniczy aglomeracji nowojorskiej po porcie lotniczym Nowy Jork-John F. Kennedy, wyprzedzając port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia.

Okazje z Polski na lotnisko Newark (EWR)

Zarezerwuj hotel w Newark (EWR)

Jak dojechać?

Kolej/Metro:
Lotnisko ma idealne połączenie z Manhattanem - trzech przewoźników, najtańsza opcja to dojazd pociągiem NJTRANSIT do stacji New York Penn Station. Terminale i parkingi są połączone z lotniskową stacją kolejową szybką kolejką nadziemną (AirTrain). Podróż w jedną stronę (razem z biletem na kolejkę lotniskową) to ok. $ 12-13. Wygodnie i szybko, cała podróż trwa ok. 30 minut.

Autobusem:
Do miasta można dojechać komunikacją miejską NJTRANSIT albo szybciej i wygodniej Newark Airport Express Bus.

Zarezerwuj auto w Newark (EWR)

Mapa

michaelpjl 24/10/2015 13:54   
7 Zalety: Jest to drugie, międzynarodowe lotnisko obsługujące metropolię Nowy Jork. Obecnie jest to hub linii United (wcześniej Continental). Plusem lotniska jest jego dużo bliższe położenie względem Manhattanu gdzie dostaniemy się dużo szybciej niż z JFK. Mimo, że budynek lotniska jest stary, to łatwo i intuicyjnie można się po nim poruszać (być może dlatego, że to lotnisko jest dużo mniejsze niż JFK). Na lotnisku kursuje Air Train którym możemy dostać się także do pociągu, który zawiezie nas do NY.

Wady: Uboższa siatka połączeń niż z JFK. Duży tłok podczas odprawy paszportowej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama