×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Dublin (DUB)


 7.4

/10

Dublin Arpt
Międzynarodowy port lotniczy w Dublinie, położony około 10 km na północ od centrum miasta. Jest największym portem lotniczym na wyspie Irlandii pod względem liczby pasażerów.

 • Okazje z Polski na lotnisko Dublin (DUB)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Dublin


Jak dojechać na lotnisko Dublin?


Samochodem:
Jadąc samochodem najprościej jest dostać się poprzez M50 albo M1/N1.
 • Podróżując z południa i zachodu: wszystkie główne trasy (N81,N7,N4,N3,N2) prowadzą do M50. Podążaj na połnoc trasą M50 aż do zjazdu M1 i pozostań na lewym pasie. Na pierwszych światłach zjedź na rondo a następnie podążaj za znakami kierującymi na parking długoterminowy, krótkoterminowy i halę odlotów.
 • Podróżując z północy: Droga N1/M1 w kierunku południowym prowadzi wprost do lotniskowego ronda. Potem pozostaje tylko podążać za poszczególnymi znakami do terminalu.
 • Podróżując ze wschodu: jadąc na północ trasą N1/M1 dojedziesz do ronda a tam jak poprzednio wystarczy wybrać interesujące nas miejsce na lotnisku.

//OPŁATY za postój//

Parking krótkoterminowy:
 • do 30 minut - €1.10,
 • od 30 minut do 1 godziny - €2.30,
 • od 1 godziny up do 2 godzin - €4.60,
 • od 2 godzin do 3 godzin - €6.90.

Parking długoterminowy:
 • 1 dzień (24 godziny od czasu wjazdu) - €7.50,
 • każdy kolejny dzień (lub jego część) - €7.50,
 • opłata tygodniowa - €43.

Wypożyczalnie samochodów: AVIS, Budget, EUROPCAR, EuroDollar, Hertz, Thrifty, Celtic Car Rental, Murrays.

Kolej/Metro:
Nie ma właściwie bezpośredniego połączenia pociągiem z lotniskiem, tak jak taksówką czy autobusem, podróżujący pociągiem powinni wybrać jeden z wcześniejszych środków komunikacji, aby dostać się na lotnisko.

Autobusem:
Z centrum Dublina:
 • Airlink oferuje przejazdy autobusami z roznych czesci Dublina na lotnisko. Cena €6 dorośli, €3 dzieci, sprzedaż u kierowcy (w autobusach Airlink mozna uzywac jednodniowych biletow tzw. Rambler Tickets, koszt €6 na dzien wazne na wszystkie Dublinskie autobusy, oprócz NiteLink.) Autobus "AirLink" nr 747 kursuje ze stanowiska 1 przed Airportem do Głównego dworca autobusowego (Central Bus Station -Busaras) co 15 minut a stamtąd po całej Irlandii. Ale UWAGA: Na tablicy autobusu AirLink 747 jest napisana trasa Airport - Central Bus Station tylko tenże bus zatacza pętlę i nie dojeżdża bezpośrednio na CBS co sugeruje napis na autobusie. Żeby dotrzeć na CBS należy wysiąść przy Dworcu kolejowym Connolly Railway Station i pieszo dojść 3 minuty praktycznie za narożnik ( ja niestety pojechałem dalej i musiałem wrócić pieszo na CBS ok 300m bo następny przystanek znajduje się przy O'Connell Street (jeśli ktoś i tu nie wysiądzie zasugerowany że autobus dojeżdża do CBS wróci z powrotem na lotnisko). Na lotnisku bilety można kupić w automacie przy stanowisku odjazdu lub u kierowcy ale trzeba mieć odliczone pieniądze.
 • AerDart oferuje przejazdy autobusami z Howth Junction DART do lotniska, odjazdy co 15 minut, koszt ~€7 dorośli, €3.50 dzieci. (Usluga ta zostala zawieszona do odowolania)
 • Aircoach proponuje dowóz pasażerów do lotniska z City Centre i South Dublin City. Autobusy operują 24 godziny na dobę, każdego dnia z przystanku na zewnątrz Burger King na O'Connell St. Bilety można zakupić u kierowcy, cena biletu wynosi €7(w jedna strone) 12€ (powrotny) - dorosły i €2 dzieci. Autobus zatrzymuje się przy większości hoteli na terenie Dublina.
 • Dublin Bus oferuje wiele tras z terenu Dublina prowadzących na lotnisko, włączając AirLink express bus z Heuston i Connolly Rail Stations. Z firmą Dublin Bus możemy podróżować w godzinach 0650-2130, co pół godziny odjeżdża autobus. Najpopularniejsze trasy łączęce port lotniczy z centrum miasta to: 16A (O'Conell St), 746 (przez O'Conell St-Dun Laoghaire), 41, 41B (Lower Abbey St) - cena wg normalnej taryfy Dublin Bus. Więcej o trasach/przystankach - link //www.dublinbus.ie/your_journey/search_by_map.asp?area_chosen=yes&r=16A:41::41B:746:46X:58X:230:747:748:

Z północy Dublina:
 • BusEireann dowozi pasażerów do lotniska z terenu Belfastu, Banbridge, Newry, Dundalk, Drogheda i Balbriggan.

Z południa Dublinu:
 • Dualway oferuje przewozy z Rathcoole and Tallaght.
 • J J Kavanagh prowadzi przejazdy z Tramore i Waterford.
 • Ardcavan dowozi pasażerów z Wexford.

Z zachodu Dublina:
 • Bus Nestor operuje z Galway do lotniska.
 • CITYLINK oferuje przejazdy autobusowe z Galway.


Taxi:
Taksówką można dostać się do wiekszości obszarów na terenie Dublina, średnia opłata za przejazd to €16-20. Aby nie było wątpliwości zapytaj przez wejściem do taksówki kierowcę o wysokość opłaty, ponieważ są dodatkowe stawki za większy bagaż, więcej pasażerów, zwierzęta, porę dnia, dni takie jak niedziela czy wakacje. Wszystkie te informacje dostępne są u kierowcy. Podróż do centrum miasta zajmuje 20-45 minut.

Wypożycz auto na lotnisku DublinPołączenia z tego lotniskaZalety: Lotnisko całkiem niezłe natomiast ludzie z obsługi czyli min. Ci którzy kontrolują bagaże no ale przede wszystkim chłopak, który bezbłędnie wyszukuje rzeczy zagubione to po prostu brakuje słów podziwu za mało ich w słowniku, jestem zachwycona podejściem do można by rzec dla niektórych błahej sprawy ale do rzeczy... kilka dni temu leciałam z Dublina do... niestety przy kontroli zostawiłam zegarek bardzo dla mnie ważny ( niestety muszę się przyznać, że moja znajomość j. ang jest na dość słabym poziomie, jednak po godzinie kiedy zorientowałam się, że zegarka nie mam odważyłam się wrócić do punktu kontroli i poprosić łamaną angielszczyzną Panów tam stojących aby sprawdzili czy nie ma gdzieś mojego zegarka, niestety nie znaleźli jednak nie zostawili tej sprawy tak po prostu tylko przysłali do mnie wspomnianego chłopaka, który wziął ode mnie bardziej szczegółowe inf. dot. zegarka i moich danych oraz nr lotu godz. wylotu itd. powiedział abym się nie martwiła, że postara się znaleźć zegarek, no więc podziękowałam i poszłam do bramki nie specjalnie wierząc w powodzenie całej "akcji". Samolot przyleciał, wsiadłam i tuż po starcie podeszła do mnie stewardesa zapytała mnie o nazwisko i podała zegarek
Wady: Brak
9

/10

19/07/2019 18:46,  
Zalety: W miarę czysto, uprzejma obsługa przy odprawie, ogólnie całkiem przyjemne lotnisko.
Wady: Długie oczekiwanie na bagaż, ogromne kolejki do check-inów podczas porannych odlotów.
8

/10

23/07/2012 17:23,  
Kamil S
Kamil S
Zalety: Bardzo nowoczesny i ładny Terminal 2. Wszystkie loty Aer Lingus zostały tam przeniesione podczas gdy Ryanair lata ze starego Terminala 1. Dosyć blisko miasta, niezła komunikacja choć taksówki są strasznie drogie. Ogólnie lotnisko robi pozytywne wrażenie. Dublin jest ponad połowę mniejszy od Warszawy a mimo to ruch na lotnisku jest dwa razy większy. Wynosi ok 20 mln. roczni podczas gdy w Warszawie 9 mln.
Wady: Wydaje mi się, że trochę mało sklepów. Duży ruch podczas porannych odlotów ale to normalne na tego typu portach.
8

/10

12/02/2012 22:26,  
Zalety: Przyjazny i czysty, dobra komunikacja z miastem i innymi częściami Irlandii.
Wady: Mało sklepów.
7

/10

01/04/2011 20:41,  
Zalety: duza ilosc polaczen FR ostatnio przeniesienie operacji EI do osobnego terminala
Wady: odleglosci miedzy gate'ami, brak transportu miedzy terminalami, brak centrum transferowego
3

/10

28/03/2011 18:21,  

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie