Lotnisko Aarhus (AAR)

Lotnisko  Lotnisko Aarhus (AAR)

Lotnisko Aarhus międzynarodowy port lotniczy położony na Półwyspie Jutlandzkim, czwarty pod względem wielkości w Danii położony 50 km od miasta, niedaleko Tirstrup. SAS obsługuje kilka razy dziennie połączenie do Kopenhagi. Terminal pasażerski, jak na standardy duńskie jest skromny. Dość dobrze pasuje do niego określenie architektury "wczesnego Gierka" (w lokalnej wersji "wczesnej Małgorzaty" :) Poczekalnia odlotowa jest mała i sprawia wrażenie mało przyjaznej. Ceny w sklepie bezcłowym i kawiarence typowo duńskie. Przejście do samolotu odbywa się przez kilka przejść, które znajdują się już poza terminalem, ale są zadaszone.

Zarezerwuj hotel w Aarhus (AAR)

Zarezerwuj hotel w mieście Aarhus (AAR)

Jak dojechać na lotnisko Aarhus (AAR)

Samochodem:
Z Aarhus na lotnisko położone w okolicach Tirstrup prowadzi autostrada (częściowo jako droga ekspresowa) nr 15. Dojazd jest bardzo dobrze oznakowany.

Autobusem:
Na trasie Aarhus - lotnisko jeździ autobus nr 925X obsługiwany przez Midttrafik. Rozkłady dostosowane są do konkretnego lotu, godziny odjazdów z centrum miasta można sprawdzić na stronie internetowej lotniska. Dojazd z centrum Aarhus (odjazd spod dworca kolejowego) na lotnisko zajmuje około 50 min. Za przejazd można płacić gotówką, bądź kartą. Bilet kosztuje 100 koron (zniżki tylko dla seniorów - 90 koron i dzieci 4-15 lat - 75 koron). Oprócz tego na lotnisko jeździ też autobus Midttrafik (nr 212) na trasie Randers - Ebeltoft. W tym przypadku rozkład jest stały.

Taxi:
Trasy obsługuje przynajmniej 6 firm. Szczegóły na stronie internetowej lotniska. Dojazd z Aarhus na lotnisko kosztuje 650 koron.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Aarhus

Zarezerwuj auto w Aarhus (AAR)

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama