Lotnisko Oslo Rygge (RYG)

Lotnisko  Lotnisko Oslo Rygge (RYG)

Lotnisko Moss Rygge położone jest ok. 10 km od miejscowości Moss oraz 60 km od Oslo. Port położony w gminie Rygge należącej do okręgu Østfold w południowo-wschodniej Norwegii. Oddany do użytku 8 października 2007 roku. Planowany jako regionalne lotnisko dla okręgu Østfold oraz międzynarodowy port lotniczy dla tanich linii lotniczych oraz drugi port lotniczy dla Oslo.

Z lotniska operują głównie Ryanair Norwegian Air Shuttle.

Okazje z Polski na lotnisko Oslo Rygge (RYG)

Zarezerwuj hotel w Oslo Rygge (RYG)

Jak dojechać na lotnisko Oslo Rygge (RYG)

Samochodem:
W pobliżu lotniska biegnie trasa E6 między Oslo i Göteborg. Na miejscu do dyspozycji klientów jest 2500 miejsc parkingowych.

Kolej/Metro:
Dworzec kolejowy Rygge znajduje się 4 km od terminalu lotniska. Można się tam dostać bezpłatnym autobusem, który przewozi pasażerów z lotniska na stację. Linie kolejowe obsługuje narodowy przewoźnik kolejowy Norges Statsbaner (NSB). Pociągi na kierunku z Rygge do dworca centralnego w Oslo Sentralstasjon (czas przejazdu ok. 52 min) przez Moss (czas przejazdu ok. 7 min) oraz do Halden (czas przejazdu ok. 54 min) przez Sarpsborg (czas przejazdu ok. 32 min) kursują co godzinę.

Autobusem:
Przystanek autobusowy znajduje się przed wejściem do budynku terminala. Autobusy kursują między lotniskiem Rygge i Oslo bussterminal (Oslo Bus Terminal). Przejazd autobusu na trasie z Oslo do Moss-Rygge trwa około 70 minut. Autobusy linii Rygge-Ekspressen mają dostosowane godziny odjazdów do wszystkich linii lotniczych tak międzynarodowych Ryanair i Norwegian jak i do lotów krajowych. Autobusy przyjeżdżają na lotnisko na około 45 minut przed odlotami linii międzynarodowych i około 30 minut przed odlotami krajowych. Wyjeżdżają z lotniska ok. 40 minut po przylotach linii międzyanarodowych i około 30 minut od momentu przylotu linii krajowych. Bilet w jedną stronę do Oslo kosztuje ok. 120 NOK (koron norweskich), natomiast w obie strony 210 NOK. Druga linia autobusowa TIMEkspressen kursuje co około godzinę od wczesnego rana do późnego wieczora.

Taxi:
Przy terminalu znajdują się postoje taksówek.

Zarezerwuj auto w Oslo Rygge (RYG)

Mapa

Opinie o lotnisku Oslo Rygge

prizimizio 06/07/2015 17:02   
6 Zalety: Ciche i spokojne, bezproblemowa kontrola bezpieczeństwa, obsługa w porządku, czyste toalety.

Wady: Przy schodzeniu do samolotu utknęliśmy na schodach, nie wiem z jakiego powodu. Staliśmy tak dobre 5 minut zanim się ruszyło.
jacollek 17/06/2013 16:00   
5 Zalety: Dobre miejsce do rozpoczęcia wypadu do Norwegii.

Wady: Lotnisko malutkie. Ceny wysokie - ale to Skandynawia.
Paweł O. 11/03/2011 12:32   
9 Zalety: Ładny, przestronny terminal. Miłe panie w check-in.

Wady: Przy kontroli bezpieczeństwa ważą bagaż podręczny. Nieduży sklep bezcłowy. Generalnie drogo.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama