×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Oslo Rygge (RYG)


Lotnisko Moss Rygge położone jest ok. 10 km od miejscowości Moss oraz 60 km od Oslo. Port położony w gminie Rygge należącej do okręgu Østfold w południowo-wschodniej Norwegii. Oddany do użytku 8 października 2007 roku. Planowany jako regionalne lotnisko dla okręgu Østfold oraz międzynarodowy port lotniczy dla tanich linii lotniczych oraz drugi port lotniczy dla Oslo.

Z lotniska operują głównie Ryanair Norwegian Air Shuttle.

  • Okazje z Polski na lotnisko Oslo Rygge (RYG)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Oslo Rygge


Jak dojechać na lotnisko Oslo Rygge?


Samochodem:
W pobliżu lotniska biegnie trasa E6 między Oslo i Göteborg. Na miejscu do dyspozycji klientów jest 2500 miejsc parkingowych.

Kolej/Metro:
Dworzec kolejowy Rygge znajduje się 4 km od terminalu lotniska. Można się tam dostać bezpłatnym autobusem, który przewozi pasażerów z lotniska na stację. Linie kolejowe obsługuje narodowy przewoźnik kolejowy Norges Statsbaner (NSB). Pociągi na kierunku z Rygge do dworca centralnego w Oslo Sentralstasjon (czas przejazdu ok. 52 min) przez Moss (czas przejazdu ok. 7 min) oraz do Halden (czas przejazdu ok. 54 min) przez Sarpsborg (czas przejazdu ok. 32 min) kursują co godzinę.

Autobusem:
Przystanek autobusowy znajduje się przed wejściem do budynku terminala. Autobusy kursują między lotniskiem Rygge i Oslo bussterminal (Oslo Bus Terminal). Przejazd autobusu na trasie z Oslo do Moss-Rygge trwa około 70 minut. Autobusy linii Rygge-Ekspressen mają dostosowane godziny odjazdów do wszystkich linii lotniczych tak międzynarodowych Ryanair i Norwegian jak i do lotów krajowych. Autobusy przyjeżdżają na lotnisko na około 45 minut przed odlotami linii międzynarodowych i około 30 minut przed odlotami krajowych. Wyjeżdżają z lotniska ok. 40 minut po przylotach linii międzyanarodowych i około 30 minut od momentu przylotu linii krajowych. Bilet w jedną stronę do Oslo kosztuje ok. 120 NOK (koron norweskich), natomiast w obie strony 210 NOK. Druga linia autobusowa TIMEkspressen kursuje co około godzinę od wczesnego rana do późnego wieczora.

Taxi:
Przy terminalu znajdują się postoje taksówek.

Wypożycz auto na lotnisku Oslo Rygge


Linie na lotnisku Oslo RyggeZalety: Ciche i spokojne, bezproblemowa kontrola bezpieczeństwa, obsługa w porządku, czyste toalety.
Wady: Przy schodzeniu do samolotu utknęliśmy na schodach, nie wiem z jakiego powodu. Staliśmy tak dobre 5 minut zanim się ruszyło.
6

/10

06/07/2015 17:02,  
Zalety: Dobre miejsce do rozpoczęcia wypadu do Norwegii.
Wady: Lotnisko malutkie. Ceny wysokie - ale to Skandynawia.
5

/10

17/06/2013 16:00,  
Paweł O.
Paweł O.
Zalety: Ładny, przestronny terminal. Miłe panie w check-in.
Wady: Przy kontroli bezpieczeństwa ważą bagaż podręczny. Nieduży sklep bezcłowy. Generalnie drogo.
9

/10

11/03/2011 12:32,  

Powiązane wiadomości
Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie