Lotnisko Split (SPU)

Lotnisko  Lotnisko Split (SPU)

Lotnisko znajduje się 25km od Splitu i 6km od Trogiru, w miejscowości Kasztela /Kastel/. Lotnisko otwarte jest od godziny 6.00 do 22.00. Na parterze znajdują się wydzielona hala przylotów , około 15 punktów odpraw i hala przylotów /4 punkty kontroli paszportowej/, dwie bramki kontroli bagażu podręcznego oraz poczekalnia dla podróżnych w ruchu krajowym. Znajdziemy tu też oddział banku /wymiana walut, bankomat/, pocztę, sklepik z pamiątkami. Na piętrze znajduje się poczekalnia dla lotów międzynarodowych, restauracja, dwa bary /dość duże kolejki/, 3 sklepy wolnocłowe, w tym perfumeria. Atrakcyjne ceny. Obsługa pasażerów przebiega szybko i sprawnie, port przygotowany jest na dość spory ruch w okresie wakacyjnym.

Zarezerwuj hotel w Split (SPU)

Zarezerwuj hotel w mieście Split (SPU)

Jak dojechać na lotnisko Split (SPU)

Samochodem:
Lotnisko leży bezpośrednio przy tzw. magistrali adriatyckiej /droga krajowa nr 8/, łączącej Zadar z Dubrownikiem. Do Splitu 25km - czas przejazdu 45-60 min.

Kolej/Metro:
.

Autobusem:
Spod terminalu do centrum Splitu /okolice portu promowego, 100m od dworca autobusowego linii dalekobieżnych i pałacu Dioklecjana/odjeżdżają autokary prywatnego przewoźnika. Przejazd 30kun. W związku ze sporym ruchem lotniczym autokary odjeżdżają po przylotach samolotów, czyli praktycznie co kilkanaście minut, zawsze jest ich kilka przed terminalem. Z centrum na lotnisko autokary odjeżdżają na 90min przed odlotami, czyli co jakieś 20-30min. Jeśli szukamy tańszego połączenia 50m od lotniska /przejście przez parking/ co 20min kursuje autobus linii 37 na trasie Trogir-Split. Przejazd do Splitu 15kun, do Trogiru 11kun. Dojazd do Splitu to około 60min.

Taxi:
Taksówki stoją bezpośrednio przy wyjściu z lotniska, 4- oraz 9-osobowe. Ceny kursów ustalane są indywidualnie, w zależności od ilości pasażerów. Taksówka do Splitu to koszt mniej więcej 250 kun, aczkolwiek mnie zdesperowany taksówkarz, któremu nie udało się nikogo upolować zaproponował kurs do Splitu za 100kun /2 osoby/. Warto się więc targować.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Split

Zarezerwuj auto w Split (SPU)

Gond 28/07/2016 13:19   
4 Zalety: Przy głównej trasie Split-Trogir, pomocny personel, bardzo blisko przystanek komunikacji miejskiej linia 37. Bilet do Trogiru kosztuje 13 kun podróż trwa ok. 10 minut, a do Splitu 17 kun i czas przejazdu ok. 50 minut

Wady: Małe, ciasne lotnisko. Przy większej obsłudze pasażerów niż Dubrownik kilka razy mniejsze.
Krzysiek R. 27/03/2012 20:40   
4 Zalety: Dobre położenie.Dogodny transport z lotniska za niewygórowaną cenę.

Wady: Lotnisko ciasne,nie przystosowane do sezonu letniego. Każdy samolot traktowany jest jak zjawa.Poza sezonem martwe lotnisko.
red2010 18/02/2010 21:09   
7 Zalety: Dogodne polozenie

Wady: Przepelnione w sezonie, brak wydzielonych odpraw dla roznych kierunków
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy