Lotnisko Santiago (SCL)

Lotnisko  Lotnisko Santiago (SCL)

Port lotniczy Arturo Merino Benitez znajduje się w Chile i posługuje się kodem SCL.
Z lotniska operują takie linie lotnicze jak Air Europa, Air France, Emirates, ITA Airways, KLM, LATAM, Lufthansa.
Poniżej znajduje się również mapa okolic lotniska, ułatwiająca dojazd do niego, lista połączeń dostępnych z Arturo Merino Benitez a także opinie o lotnisku napisane przez naszych Czytelników.

Zarezerwuj hotel w Santiago (SCL)

Zarezerwuj hotel w mieście Santiago (SCL)

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Santiago

Zarezerwuj auto w Santiago (SCL)

Opinie o lotnisku Santiago

Yaco 15/04/2016 23:20   
8 Zalety: Nowoczesny terminal podzielony na sekcje międzynarodową i krajową. Dużo restauracji i kawiarni, szybka kontrola paszportowa i krótkie oczekiwanie na bagaż mimo sporego ruchu. Bardzo ciekawy system taksówek współdzielonych z innymi klientami. Kursy do konkretnych dzielnic za z góry ustaloną cenę, płatne na miejscu w terminalu.

Wady: Brak dojazdu metrem do centrum, w strefie krajowej nie ma dostępu do saloniki business LANu. Przy przylotach z zagranicy dość uciążliwa kontrola bagażu na obecność produktów pochodzenia roślinnego i żywności (bardzo duże obostrzenia przy wwozie do Chile)
ortler 22/10/2015 11:03   
9 Zalety: Duże, dobrze zorganizowane lotnisko, położone "na końcu świata". Jedno z najelegantszych lotnisk Ameryki Lacińskiej, mieszczące się w pierwszej dziesiątce pod względem liczby PAXów. Spora ilość połączeń zarówno krajowych jak i zagranicznych. Loty do Buenos Aires (EZE) niemal co godzinę. Niestety, niezbyt wiele bezpośrednich połączeń do Europy, za to sporo z przesiadką w Sao Paolo (GRL) lub Buenos Aires (EZE). W budynku dużo miejsca, czysto i schludnie; ogólnie trochę nietypowo jak na Amerykę łacińską, choć bez luksusowego wyposażenia oraz bez fajerwerków - pod tym względem lotnisko wyróżnia się zdecydowanie pozytywnie na kontynencie. Brak tłoku; lotnisko zdolne obsłużyć bez problemu co najmniej dwukrotnie większą liczbę PAXów i operacji lotniczych.

Wady: Niewiele połączeń bezpośrednich do Europy (LAN-Chile, Lufthansa, KLM, Iberia, Swiss). Ubogi asortyment sklepów wolnocłowych; brak oferty przedmiotów pamiątkowych, charakterystycznych dla Chile.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy