×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Santiago (SCL)


Arturo Merino Benitez
Port lotniczy Arturo Merino Benitez znajduje się w Santiago w Chile i posługuje się kodem IATA SCL. Operuje z niego m.in. Alitalia, Air Europa, KLM, Air France oraz Lufthansa.

  • Okazje z Polski na lotnisko Santiago (SCL)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Santiago


Wypożycz auto na lotnisku SantiagoZalety: Nowoczesny terminal podzielony na sekcje międzynarodową i krajową. Dużo restauracji i kawiarni, szybka kontrola paszportowa i krótkie oczekiwanie na bagaż mimo sporego ruchu. Bardzo ciekawy system taksówek współdzielonych z innymi klientami. Kursy do konkretnych dzielnic za z góry ustaloną cenę, płatne na miejscu w terminalu.
Wady: Brak dojazdu metrem do centrum, w strefie krajowej nie ma dostępu do saloniki business LANu. Przy przylotach z zagranicy dość uciążliwa kontrola bagażu na obecność produktów pochodzenia roślinnego i żywności (bardzo duże obostrzenia przy wwozie do Chile)
8

/10

15/04/2016 23:20,  
Zalety: Duże, dobrze zorganizowane lotnisko, położone "na końcu świata". Jedno z najelegantszych lotnisk Ameryki Lacińskiej, mieszczące się w pierwszej dziesiątce pod względem liczby PAXów. Spora ilość połączeń zarówno krajowych jak i zagranicznych. Loty do Buenos Aires (EZE) niemal co godzinę. Niestety, niezbyt wiele bezpośrednich połączeń do Europy, za to sporo z przesiadką w Sao Paolo (GRL) lub Buenos Aires (EZE). W budynku dużo miejsca, czysto i schludnie; ogólnie trochę nietypowo jak na Amerykę łacińską, choć bez luksusowego wyposażenia oraz bez fajerwerków - pod tym względem lotnisko wyróżnia się zdecydowanie pozytywnie na kontynencie. Brak tłoku; lotnisko zdolne obsłużyć bez problemu co najmniej dwukrotnie większą liczbę PAXów i operacji lotniczych.
Wady: Niewiele połączeń bezpośrednich do Europy (LAN-Chile, Lufthansa, KLM, Iberia, Swiss). Ubogi asortyment sklepów wolnocłowych; brak oferty przedmiotów pamiątkowych, charakterystycznych dla Chile.
9

/10

22/10/2015 11:03,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie