×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Marakesz (RAK)


Menara Airport
Międzynarodowe lotnisko położone 3 km na południowy zachód od centrum Marrakeszu. Lotnisko dysponuje jednym pasem startowym o długości 3100 metrów. Lotnisko posiada dwa terminale. Do dyspozycji pasażerów pozostają banki, kantor wymiany walut, bankomaty, kioski, kawiarnie, sklepy, restauracje, kaplica.

  • Okazje z Polski na lotnisko Marakesz (RAK)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Marakesz


Jak dojechać na lotnisko Marakesz?


Samochodem:
Z lotniska kierunek Marrakech Centre, zaś na lotnisko kierunek Essaouira. Przed terminalem 1 znajduje się płatny parking na 360 samochodów. Pierwsze 4 godziny postoju kosztuje 5 Dh, 24 godziny postoju - 20Dh.

Autobusem:
Autobus nr 11 kursuje co godzinę od 6:00 do 0:25. Cena biletu w jedną stronę 20 Dh (ok 2 €) w dwie strony 30 dh

Taxi:
W Maroku są tylko państwowe taksówki Grand Taxi i Petit Taxi. Do centrum (plac Jemaa El Fna) jeżdzą tylko Grand Taxi i kurs kosztuje ok 50 Dh (ok 5 €). Trzeba marokańskim zwyczajem zawsze się targować i z góry ustalić taryfę.

Wypożycz auto na lotnisku MarakeszPołączenia z tego lotniskaaaa
aaa
Zalety: Do miasta można się dostać wygodnym autokarem, który odjeżdża co pół godziny. Koszt 20 MAD za osobę. Koszt taksówki może wynieść nawet 100 MAD.
Wady: Wolna odprawa paszportowa, nieuprzejmi urzędnicy - taki kraj
8

/10

23/09/2010 09:31,  
Zalety: bardzo ladne i nowoczesne lotnisko, 3 km od placu Jemaa el Fnaa, maja certyfikat ISO 9001,niejedne europejskie lotnisko moze im pozazdroscic,bezkonkurencyjne duty free, duza siatka polaczen z poludniem Francji
Wady: koniecznosc targowania sie z taksowkarzami po przylocie (niestety takie maja juz kupieckie zwyczaje, ale jak ktos nie wie to sporo przeplaci)
9

/10

22/09/2010 15:03,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Marakesz

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie